A pak, že jsou u nás drahé pokuty za parkování. V Řecku chtěly po řidičce úřady několik milionů eur

Od Anina Russová | Zdroj: Rodiaki - Úvodní foto: Praha 11 - 28. 7. 2022


Asi každý z nás někdy dostal pokutu za parkování. Většinou vyjde na pár stovek, ti méně šťastnější k samotné pokutě ale musí řešit ještě botičku. A ta vyjde na dalších několik stovek korun. To vše ale jsou ale směšné částky, především pak ve srovnání s pokutou za parkování, kterou dostala jedna řidička v Řecku.

Tamní magistrát ji totiž poslal pokutu, na které byla uvedena částka 6 648 444 eur, tedy bezmála 164 milionů korun. Dotyčná si tuhle bizarní záležitost nenechala pro sebe a informovala o ní tamní magazín Rodiaki. A tomu také popsala následný postup.

Přečtěte si také:  Pozor na pokuty za parkování, o kterých nevíte. Když je jich víc, existuje možnost, jak jejich výši snížit

Přiznala sice, že pro ni tak vysoká pokuta byla velký šok, rychle jí ale prý došlo, že to bude nějaký omyl. A rozhodla se úředníky trošku pozlobit, když za nimi kromě pokuty přišla s požadavkem, že by ji ráda zaplatila v hotovosti. Věděla totiž, že cokoliv nad 100 eur je úřadům nutné platit převodem.

Zdroj: Rodiaki

Úředník prý na pokutu chvíli jen zíral a vůbec nechápal, jak se to mohlo stát. Nakonec uznal, že muselo nejspíš dojít k jakési blíže nespecifikované chybě, řidičce se omluvil a vše samozřejmě zrušil. Žádné miliony na účet tamního úřadu tedy nepřišly.