A pak, že jsou u nás drahé pokuty za parkování. V Řecku chtěly po řidičce úřady několik milionů eur

Autor: Anina Russová - Zdroj: Rodiaki - Úvodní foto: Praha 11 - 28. 7. 2022


Asi každý z nás někdy dostal pokutu za parkování. Většinou vyjde na pár stovek, ti méně šťastnější k samotné pokutě ale musí řešit ještě botičku. A ta vyjde na dalších několik stovek korun. To vše ale jsou ale směšné částky, především pak ve srovnání s pokutou za parkování, kterou dostala jedna řidička v Řecku.

Tamní magistrát ji totiž poslal pokutu, na které byla uvedena částka 6 648 444 eur, tedy bezmála 164 milionů korun. Dotyčná si tuhle bizarní záležitost nenechala pro sebe a informovala o ní tamní magazín Rodiaki. A tomu také popsala následný postup.

Přiznala sice, že pro ni tak vysoká pokuta byla velký šok, rychle jí ale prý došlo, že to bude nějaký omyl. A rozhodla se úředníky trošku pozlobit, když za nimi kromě pokuty přišla s požadavkem, že by ji ráda zaplatila v hotovosti. Věděla totiž, že cokoliv nad 100 eur je úřadům nutné platit převodem.

Zdroj: Rodiaki

Úředník prý na pokutu chvíli jen zíral a vůbec nechápal, jak se to mohlo stát. Nakonec uznal, že muselo nejspíš dojít k jakési blíže nespecifikované chybě, řidičce se omluvil a vše samozřejmě zrušil. Žádné miliony na účet tamního úřadu tedy nepřišly.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru