oprava-rekonstrukce-silnice-zakaz_vjezdu

Cesta Liberec–Jablonec bude složitější, ale rychlejší. Přestavba Kunratické křižovatky je v plném proudu

Autor: Petr Pilný - Zdroj: ČTK (Protext), POLAR televize Ostrava - Ilustrační foto: Liberecký kraj - 30. 9. 2025


Kdo pravidelně jezdí mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou, měl by se připravit na změny i na trochu složitější cestu. Oblíbená spojnice obou měst prochází úpravou, která má vyřešit dlouhodobě přetíženou Kunratickou křižovatku.

Místo dosavadního jednopruhového kruhového objezdu se tu staví takzvaná turbookružní křižovatka. Její hlavní předností je lepší plynulost a vyšší kapacita, což ocení nejen denně projíždějící řidiči, ale i ti, kdo se tudy vydávají jen občas. Nové řešení totiž umožní, aby ve směru z Liberce na Jablonec existovaly hned dva jízdní pruhy. Důležité ale je, aby se řidiči před vjezdem správně zařadili, protože v samotné křižovatce už nebude možné jízdní pruhy měnit.

Proměna Kunratické křižovatky však není jen o pruzích navíc. Z původní tříramenné křižovatky se stane čtyřramenná, přičemž nové napojení povede do vznikajícího bytového komplexu Kunratická. S úpravami souvisí i další stavební práce. Vyroste tady protihluková stěna, přibude nové veřejné osvětlení, zlepšeno má být odvodnění a počítá se i s úpravou okolní zeleně.

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) rozdělilo stavbu do několika etap, aby se tady provoz úplně nezastavil. Omezení se tak budou průběžně měnit podle toho, na které části se zrovna bude pracovat. První práce začaly už v září a mají trvat až do poloviny prosince. Pak přijde zimní přestávka a pokračovat se bude znovu na jaře. Hotovo by mělo být v červenci příštího roku.

Celková investice je přibližně 45 milionů korun. Podle ŘSD jde však o nezbytný krok, doprava v tomto místě bude v budoucnu tak intenzivní, že původní křižovatka by už nápor nezvládala.

🚗 Nové autopojištění za 2 minuty

Vyplňte pár údajů a hned uvidíte nejvýhodnější nabídky na trhu.

⚡ Spočítat pojištění

Bez registrace • Okamžitý výsledek

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru