Konec minulého týdne byl ve znamení Tesly a Elona Muska. Ten totiž představil futuristicky vyhlížející pick-up, tedy, pokud se to tak dá opravdu nazvat. Elektromobil Tesla Cybertruck vypadá, jako kdyby přijel z filmu Blade Runner. Má na kontě opravdu velkou hromadu zajímavostí. Tak například samotná karoserie, pokud pomineme specifický design, je z neprůstřelných materiálů. Krom toho je absolutně odolná proti poškrábání a okna auta by neměla jít rozbít. Proč říkáme, že by neměla, a ne, že nejdou, to se dozvíte za okamžik.
Ještě si pojďme připomenout, co je vlastně tohle monstrum zač. Elon Musk jej má v plánu nabízet hned v několika verzích, kdy základní verze nabídne pohon zadních kol a jeden elektromotor, střední verze má elektromotory dva a nejvýkonnější verze elektromotory tři a pohon všech kol a dojezdem až 800 kilometrů. To jsou ovšem papírové hodnoty…
Tesla představila pick-up. Vypadá jak z „osmdesátkové“ budoucnosti a dojede více než 500 mil
Ačkoliv ale fanoušky a zákazníky jistě zaujal, přeci jen se mu jistá maličkost tak úplně nepovedla. Jde právě o ta nerozbitá okna. Ačkoliv to s techniky Tesly Musk testoval opravdu dlouho a byl si jist, že jsou skla nerozbitná, při prezentaci nového auta to tak úplně dle jeho představ nevyšlo. Anebo naopak ano a chtěl to tak?
Když se před novináři a fanoušky z celého světa chtěl Musk a jeho kolega s nerozbitnými okny pochlubit, nevyšlo to. Kolega Muska do oken hodil železnou kouli a ta je prostě rozbila. Fakt je, že se nevysypala, ale jak přední, tak zadní skleněné výplně dveří praskly. Musk evidentně znervózněl, ale ustál to se ctí. Prostě jen přiznal, že zrovna v tomto bodě vidí prostor pro zlepšení.
Takto to mělo dopadnout podle původního plánu:
Franz throws steel ball at Cybertruck window right before launch. Guess we have some improvements to make before production haha. pic.twitter.com/eB0o4tlPoz
— Elon Musk (@elonmusk) November 23, 2019
Mohl to být ale jen marketingový tah, protože díky tomu se o novém pick-upu začalo psát i tam, kde by se o něm jinak tolik nepsalo… Jenže Elon Musk tím ztratil spoustu peněz a akcie Tesla Motors spadly dolů.
Elon Musk’s net worth dropped $720 million after Tesla’s botched Cybertruck debut https://t.co/f258bioH4v pic.twitter.com/oGVjoiCs7P
— Forbes (@Forbes) November 22, 2019
Na sociálních sítích, na kterých je i sám Elon Musk velmi aktivní, se ale rychle rozhořely diskuze o tom, kde všude má ještě novinka od Tesly prostor ke zlepšení. To se ale dozvíme až za pár měsíců, kdy Cybertruck možná vyjede.
Platíte za autopojištění zbytečně moc?
Najděte nejlevnější nabídku během 2 minut a ušetřete až 4 500 Kč.
🔍 Porovnat ceny zdarmaNezávazné srovnání • Okamžitý výsledek