Dne 14. července 2020 před čtvrtou hodinou odpolední bylo na linku 158 přijato oznámení, v němž oznamovatel uvedl, že po průtahu v Karlových Varech směrem od Chebu jede v protisměru stříbrné vozidlo značky Škoda. Operační důstojník přijal veškeré opatření a na místo vyjely policejní hlídky. V protisměru však nebylo vypátráno žádné vozidlo.

Oznámením se začali intenzivně zabývat karlovarští dopravní policisté, kteří díky získaným poznatkům vypátrali třiaosmdesátiletého řidiče. Jeho jízdu v protisměru na palubní kameru natočil řidič, který projížděl v danou chvíli městem ve směru na Cheb. Policisté s mužem sepsali oznámení o přestupku a to následně předali příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Přečtěte si také:  Používáte palubní kameru za čelním sklem? Pozor na to, jsou země, kde je to zakázané

V případě, že se dostanete do podobné situace či najedete omylem do protisměru na dálnici, v žádném případě se nepokoušejte sami otáčet. Tento manévr trvá dlouhé vteřiny, ve kterých může přijet další vozidlo. Nepokračujte ani v jízdě v protisměru k nejbližšímu sjezdu. Snižte rychlost, zapněte obrysová a především výstražná světla, ať je Vaše vozidlo více vidět. Současně co nejdříve zajeďte s vozidlem ke krajnici. Oblékněte si reflexní vestu a vzdalte se od vozidla na bezpečné místo. O celém incidentu informujte policii a vyčkejte do jejich příjezdu.