Když si koupíte rodinné MPV, zpravidla na všechny sportovní ambice rezignujete. Ne však majitel tohoto zeleného Volkswagenu Sharan. Ten má pod kapotou motor VR6 vyladěný na 700 koní!

Na první pohled byste do tohoto rodinného MPV jeho potenciál neřekli. Zelená barva a sériová karoserie neprozrazují nic o tom, co se skrývá pod kapotou. Lehce napovědět by mohla jen kola, ale ta dnes na svém, autě mění spousta lidí. Vidět není ani výfuk, navíc vypadá skoro jako původní, sériový.

Stačí ale otevřít kapotu a můžete si všimnout opravdu velkého turbodmychadla. Ani tak však motor nevypadá nijak zvláštně. Je uklizený, nesvítí žádnými divokými barvičkami, ani tu není změť hadiček.

Jistý potenciál je poznat hned, když auto nastartuje. Ozývá se od něj docela zajímavý zvuk. A co teprve, když řidič prošlápne plynový pedál… V tu chvíli z výfuku začnou létat plameny a začne opravdová kanonáda.

Přečtěte si také:  Škoda vyrobila 100 000 baterií pro plug-in hybridní modely

Nejde ale jen o showcar, naopak je i rychlé. Vždyť při čtvrtmílovém závodě jede v cíli 240 km/h. A to i přesto, že se mu start proti upravenému 510koňovému Volkswagenu Golf VR6 turbo třetí generace úplně nepovedl…