Tým ŠKODA Classic startuje do nové sezóny veteránských rally. Pro letošní tuzemskou premiéru ve veteránských soutěžích si ŠKODA vybrala jednodenní setinovou rally 7 Castles Trial. Ve startovním poli má značka ŠKODA díky účasti osmi historických automobilů z Mladé Boleslavi nejpočetnější zastoupení.

SKODA-1000-MB-Rallye

I když se soutěž 7 Castles Trial letos koná teprve podruhé, patří již nyní k oblíbeným podnikům fanoušků historických automobilů. Tovární tým ŠKODA vyráží na start s osmi klasickými vozy. Ve startovním poli, čítajícím přes 60 historických automobilů, má tak značka ŠKODA nejpočetnější zastoupení. Divákům a fanouškům automobilů nabídne soutěž, která se koná již v sobotu 30. dubna, atraktivní přehlídku vozů ŠKODA zejména z 60. let minulého století.

„Také letos nás čeká nabitý program především na náročných zahraničních soutěžích. Domácí 7 Castles Trial je tedy pro nás i tento rok ideální možností, jak po zimní pauze otestovat připravenost historických vozů naší flotily a zároveň tak potěšit domácí příznivce automobilové historie,“ říká Michal Velebný, koordinátor restaurátorské dílny ŠKODA Muzea.

SKODA-veteran-rally-Bodensee-Klassik-Felicia

Na startu se za tým ŠKODA Classic objeví mladoboleslavské vozy reprezentující převážně produkci šedesátých let minulého století. Z počátku této dekády, konkrétně z roku 1961, pochází hned čtveřice vozůu: oblíbený sedan ŠKODA Octavia, prostorné robustní kombi ŠKODA 1202 a dva exempláře modelu ŠKODA Felicia, který patří mezi nejkrásnější otevřené vozy tuzemské výroby.

Svět veteránských soutěží velmi dobře zná ŠKODA 1000 MB Rallye z roku 1967, naopak raritní model ŠKODA 1000 MBX (1969) ve startovních listinách příliš často k vidění nebývá a svou účastí připomene divákům letošní padesáté jubileum od zahájení jeho výroby. K dalším vozům důvěrně známým z našich silnic se řadí ŠKODA 110 (1975), na 7 Castles Trial se ukáže v lehce sportovní úpravě. Mezi youngtimery v závěrečné třetině startovního pole se neztratí ani elegantní kupé ŠKODA 135 Rapid z roku 1988.

Druhý ročník jednodenní setinové rally 7 Castles Trial je opět pojatý zejména jako intenzivní trénink ve stále populárnějším segmentu setinových veteránských soutěží. Pojítkem trasy dlouhé 215 kilometrů je sedm významných hradů a zámků Prahy a Středočeského kraje. Soutěž startuje v sobotu 30. dubna v 8:45 poblíž pražského ruzyňského letiště.

Přečtěte si také:  Škoda Enyaq iV prošla losím testem. Moc dobře si ale nevedla

skoda-dobovy-letecky-den-2014-mlada-boleslav-skoda_1100-mbx