410koňové BMW M2 Competition by se mohlo představit už koncem dubna

Autor: Pavel Srp - 19. 3. 2018


BMW ke všem svým nejvýkonnějším modelům z divize BMW M přidává i výkonnější a dále vylepšené verze s paketem Competition. Už koncem dubna by se prý mohlo představit i takto vylepšené BMW M2.

„Obyčejné“ BMW M2 není pomalým autem, výkonu ale není nikdy dost. I proto by se podle zpráv měla už 25. dubna na pekingském autosalonu představit výkonnější 410koňová verze BMW M2 s paketem Competition. Podle informací by ale pod kapotou neměl zůstat původní jedním turbodmychadlem přeplňovaný třílitrový řadový šestiválec, ale měl by se sem nově dostat dvěma turbodmychadly přeplňovaný motor z BMW M4. Ještě ale tolik nejásejte, jeho výkon a točivý moment by měl být totiž snížen „jen“ na 410 koní a 500 Nm.

Díky tomu by se le měla zlepšit dynamika. Zrychlení z 0 na 100 km/h by se s automatickou převodovkou M DCT mělo z původních 4,3 sekundy zkrátit asi o dvě desetiny. Maximální rychlost ale zůstane, a to elektronicky omezená na 250 km/h, případně 270 km/h, to pokud si auto objednáte s M Driver’s Package.

Očekává se i několik designových úprav, které auto s paketem Competition od běžné verze M2 odliší. Mělo by jít o více než jen o několik černých doplňků karoserie a jiná kola jako v případě BMW M3/M4 s pakety Competition. Úvodní obrázek je ale pouze stylistické cvičení některého z grafiků.

Štítky: , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru