during press operation of Peugeot 308 Racing cup, July 7 at Lurcy-Levis - Photo Antonin Vincent / DPPI

V neděli 30. října se na jednom ze závodů TCR v belgickém Mettetu předvedl vůz Peugeot 308 Racing Cup. Následně Peugeot Sport Racing Shop oznámil, že začal oficiálně přijímat objednávky vozu. Pro nákup tohoto speciálu hovoří celá řada argumentů: přijatelná cena, mnoho možností využití a nízké provozní náklady.

Pohár značky 2017 – 308 Racing Cup – bude díky kvalitě svých závodů velmi lákavý. Na programu je výjimečný závod Total 24 hodin ve Spa. Na účastníky čekají i velmi zajímavé ceny.

Vůz 308 Racing Cup je sice již dnes vhodný pro všechny závody cestovních vozů (TCR, ETCC, VLN, série 24 hodin atd.), ale pro sezónu 2018 bude k dispozici s výbavou „TCR Performance Kit“. Díky tomu bude schopen zabojovat v sérii TCR na té nejlepší mezinárodní úrovni.

Zahájení přijímání objednávek

Vůz 308 Racing Cup pokračuje ve své závodní kariéře. Vůz má sebou více než 23 000 km najetých především v závodních podmínkách (Alcaniz, Spa, Nürbürgring, …), a v rámci takových šampionátů, jako jsou TCR, VLN nebo ETCC. Nyní bude dokonale vyzbrojen, aby dokázal vyhovět požadavkům jezdců i týmů.

Velmi dobře obsazeného závodu TCR Benelux v Mettetu se s vozem Peugeot 308 Racing Cup zúčastnili Aurélien Compte (vítěz RCZ Racing Cupu) a Frédéric Bouvy.

Po tomto závodě začal Peugeot Sport Racing Shop oficiálně přijímat objednávky. Peugeot 308 Racing Cup v závodní verzi se prodává za cenu 74 900 € (bez DPH).

Z hlediska koncepce motoru se tvůrci vozu již od začátku projektu řídili požadavkem na snížení provozních nákladů. Podařilo se jim dostáhnout významné úspory: technické náklady se v porovnání s vozem RCZ Racing Cup pro rok 2016 (s jediným motorem pro celou sezónu) snížily o 15 %..

during press operation of Peugeot 308 Racing cup, July 7 at Lurcy-Levis - Photo Antonin Vincent / DPPI

Velmi atraktivní pohár značky a velká škála možností

Tým Peugeot Sport se rozhodl zapsat svůj pohár v rámci nového mistrovství Francie na okruzích. Šampionát se rozloží 5 víkendů a vozu 308 Racing Cup tak zajistí nabitý program.

Vrcholem sezóny budou bezpochyby dva závody, které budou předehrou před rallye Total 24 hodin ve Spa na skvělé trati v belgickém Spa-Francorchamps.

 • 15.–17. dubna NOGARO
 • 20.–21. května PAU
 • 1.–2. července DIJON
 • 29.–30. července SPA (předehra před závodem 24 hodin ve Spa)
 • 8.–10. září MAGNY-COURS
 • 13.–15. října PAUL RICARD
Přečtěte si také:  Tomáš Enge se o víkendu opět objeví za volantem F1. Projede se po závodním okruhu v Mostě

Vítěz ročníku 2017 získá vůz 308 Racing Cup s výbavou „TCR Performance Kit“ a bude se tak moci zúčastnit celé řady dalších závodů.

Vůz 308 Racing Cup v základní prodejní specifikaci ostatně umožňuje účast v široké škále závodů cestovních automobilů, jako jsou série TCR, ETCC, TCES (Touring Car Endurance Series), VLN (Německo), CER (Španělsko), CITE (Itálie) nebo série 24 hodin.

Tato široká nabídka možností využití je pro majitele z řad týmů či soukromníků z ekonomického hlediska zcela zásadní.

during press operation of Peugeot 308 Racing cup, July 7 at Lurcy-Levis - Photo Antonin Vincent / DPPI

TCR Performace Kit“ pro sezónu 2018

Vůz 308 Racing Cup je opatřen motorem o výkonu 308 koní, je lehký, má výkonný podvozek a specifickou elektroniku. Současně nabízí značný potenciál pro další vývoj, na němž již technici týmu Peugeot Sport pracují a připravují výbavu „TCR Performance Kit“, která půjde použít pro vůz z roku 2017. Výbava bude k dispozici pro sezónu 2018.

Cílem této verze bude umožnit zákazníkům účastnit se nejvyšší úrovně mezinárodní série TCR. Přinese výrazné zlepšení motoru, nápravového systému a aerodynamiky.

308 Racing Cup v číslech…

 • „Lehká váha“ maximálně 1100 kg (homologace TCR 1145)
 • 308 koní
 • Elektronika Motosport
 • Sekvenční šestistupňová převodovka ovládaná páčky na volantu
 • Brzdy: přední vzduchem chlazené kotouče Ø378 × 32 mm / šestipístové třmeny a zadní nechlazené kotouče Ø290 × 12 mm s jednolistovými třmeny