19. Ferdinand PORSCHE Festival 2012 – fotogalerie

Autor: Pavel Srp - 2. 9. 2012


Již po devatenácté se tento víkend konal Ferdinand PORSCHE Festival 2012, což je největší setkání majitelů a fanoušků vozů Porsche v České republice. Akce se již tradičně koná v areálu pivovaru Konrad a my jsme, stejně jako minulý rok, u takové akce nemohli chybět.

Do areálu pivovaru se sjelo několik desítek vozů různých roků výroby i typu od těch nejstarších až to ty téměř nejnovější (ty úplně nejnovější na sraze tradičně chybějí, stejně jako vozy Cayenne nebo Panamera). Prohlížet jsme si mohli sériové i upravené vozy, veterány, jakož i moderní stroje, se střechou i bez…. Na své si zkrátka přišel každý.

Snad nejzajímavějším exemplářem byla replika Porsche 356 Speedster v červené barvě, kterou doplňovala podle našeho názoru nepříliš zdařilá tuningová úprava podobného nebo možná původně stejného vozu. V areálu pivovaru bylo možné shlédnout i Porsche 924 Turbo, 928 Cabriolet nebo první generaci pilíře automobilky, modelu 911.

Letošní setkání bylo věnováno vzpomínce na letos zesnulého Ferdinanda Alexandera „Butzi“ Porsche, výborného automobilového desgnéra, který světu dal nesmrtelnou siluetu legendárního modelu 911.

Dost řečí, podívejte se na naši fotogalerii a omluvte kvalitu fotografií. Technika ani lidé občas nejsou bezcyhbní, takže jsou to fotografie pouze „mobilové“… :-/

[nggallery id=1316]

-PS-

Štítky: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru