Často slýchám, jak jsou dnešní děti hloupé, o nic se nezajímají, jsou jen přilepené k mobilům a nemají žádné koníčky. Možná je to pravda, ale není to obecně platné pravidlo. Podle mého názoru, jakmile dáte dítěti možnost a ukážete mu, že svět není jen v displeji mobilu, začnou se dít velké věci. To nám ukáže i kluk, kterému je jen 14 let a který svůj svět rozhodně nevidí jen přes mobil. Dívá se na něj spíše přes volant a z bočního okna. 😊

Jmenuje se Andrew a je účastníkem akce s názvem Teen Race Camp. To je podnik, který se věnuje výchově mladých závodních řidičů od 14 do 19 let. Umí najít a vychovat ty nejlepší závodní jezdce v jakémkoliv závodním oboru. Faktem je, že to není levná záležitost, ale rozhodně stojí za každý investovaný dolar. To ostatně dokazují právě schopnosti tohoto mladého pilota.

Supersportovní Ford GT už nebude tak exkluzivním zbožím, místo 1000 vznikne 1350 aut

Ten má to štěstí, že někdo z jeho rodiny vlastní současnou generaci Fordu GT. To je vážně rychlé, ale také drahé sportovní auto. Pohání ho přeplňovaný šestiválec s objemem 3,5 litru. Výkon tohoto agregátu je 656 koní a točivý moment 745 Nm. Díky tomu dokáže zrychlit z 0 na 100 km/h za 2,9 sekundy a v rozletu ho zastaví omezovač na 347 km/h. A protože disponuje doslova muší hmotností 1385 kilogramů, jde o zatraceně ostrou hračku, která už vyžaduje nějaké ty řidičské znalosti a dovednosti.

A když už je máte, jako třeba Andrew, můžete si tuhle bestii vodit po zasněžené trati dveřmi napřed a ještě se u toho tvářit, že je to vlastně úplně normální. Andrew vlastně ani nejel nijak rychle, spíš se snažil, aby byla jízda plynulá, což se také povedlo. Klaníme se! Moc hezká práce!