Filosofie skupiny Volvo Car Group je taková, že automobil s elektrickým pohonem by měl být stejně bezpečný jako jakékoli jiné Volvo. To nyní potvrzují také nejnovější výsledky testů Euro NCAP. Nové Volvo V60 Plug-in Hybrid dosáhlo historicky nejvyššího skóre pro plug-in hybrid. Pět hvězdiček v nedávném testu, který zahrnoval čelní náraz při rychlosti 64 km/h, ukazuje, že V60 Plug-in Hybrid má stejně vysokou úroveň bezpečnosti, jako standardní V60.

„Na všechny naše výrobky aplikujeme stejně vysoké standardy. Hodnocení v testu Euro NCAP ukazuje, že důmyslný V60 Plug-in Hybrid disponuje stejně vynikající úrovní bezpečnosti jako standardní vůz,“ říká Jan Ivarsson, vrchní manažer pro bezpečnostní strategii a požadavky ve skupině Volvo Car Group.

Unikátní přístup k bezpečnosti

 

Začlenění akumulátoru a zohlednění vyšší hmotnosti, kterou způsobuje, vyžadovalo v průběhu vývoje modelu V60 Plug-in Hybrid jedinečný přístup k bezpečnosti. Konstrukce byla upravena a zesílena, aby umožňovala řízenou deformaci zajišťující vysokou úroveň bezpečnosti. Baterie v modelu V60 Plug-in Hybrid je zapouzdřena a umístěna pod podlahou zavazadlového prostoru.

„Plug-in Hybrid byl během vývoje vystaven náročnému testovacímu programu, stejně jako všechny naše nové modely automobilů,“ říká Jan Ivarsson. „Součástí tohoto programu jsou plnohodnotné nárazové testy v různých situacích, které zahrnují čelní náraz, náraz zezadu či z boku, abychom ověřili, že i technologie baterií splňuje naše nejpřísnější bezpečnostní požadavky. V60 Plug-in Hybrid rovněž nabízí všechny jedinečné aktivní bezpečnostní funkce značky Volvo, jako je systém City Safety, upozornění na nebezpečí kolize s funkcí automatického brzdění a detekce chodců.“

Již je vyprodáno

Výroba nového Volva V60 Plug-in Hybrid se rozjíždí a prvních 1 000 vozů edice „Pure Limited“ bylo vyprodáno ještě před tím, než dorazily do showroomů. Po této počáteční výrobě vozů pro modelový rok 2013 se výroba Plug-in Hybridu navýší na 4 000 – 6 000 vozů pro modelový rok 2014 – a výrobní sloty na příští rok se již zaplňují.

Volvo V60 Plug-in Hybrid je výsledkem úzké spolupráce mezi Volvo Car Group a švédskou energetickou firmou Vattenfall. Na financování jeho vývoje se obě firmy podílely společně.

Tři auta v jednom

Řidič modelu V60 Plug-in Hybrid nemusí při jízdě dělat žádné kompromisy díky třem jízdním režimům: Pure, Hybrid a Power. Spotřeba paliva v hybridním režimu (jízdní cyklus NEDC) je pouze 1,8 l/100 km (48 g/km CO2).

Navíc se řidič může rozhodnout, zda až 50 km pojede na elektrický pohon s nulovými emisemi – nebo popustí otěže kombinované kapacitě vznětového motoru a elektromotoru a získá výkon 215+70 koňských sil, 440+200 Nm točivého momentu a zrychlení 0-100 km/h za 6,1 sekundy.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.