O tom,že jsou Vánoce opravdu tady, vypovídá to, že dnes je první adventní neděle. Stejně tak jsou již rozsvíceny takřka všechny vánoční stromečky na velkých náměstích ve všech městech i městečkách, ale i to, že už i česká Coca Cola od soboty objíždí Českou republiku se svým Vánočním kamionem.

Coca Cola ale není jedinou společností, která takto speciálně upravené a ozdobené vozidlo k lidem vysílá. Po Austrálii jezdí vánočně nazdobený tahač s nádrží na cement. Ale nebojte se! Santa Claus nevyměnil sáně za míchačku, to pouze jedna australská společnost ozdobila jeden ze svých strojů. Vše začalo nevinně v roce 2005, kdy jeden z řidičů společnosti sám od sebe ozdobil svůj stroj na kamioňáckou přehlídku Village of Cumberland’s Christmas Truck Parade. Vedení společnosti se to tenkrát zalíbilo natolik, že se rozhodla z toho udělat tradici a každý rok v prosinci s tímto vánočním kolosem objíždí okolí.

Tahač je ozdoben třinácti tisíci světýlek, s nimiž se nádrž i točí a k tomu navíc hraje vánoční písničky. Jako třešnička na dortu pak působí figurka Santa Clause na zádi.

 

Jak se vám podobné netradiční doplňky vánoc líbí? Jste pro nebo proti?

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.