Volkswagen svou sedmou generaci velmi úspěšného modelu Golf už nějký ten čas prodává. Ale zatím jen ve verzi hatchback. V Čechách tolik oblíbené kombi je stále ve fázi testování a do prodeje by se měl dostat během příštího roku. Fotografie očekávané novinky ze stáje Volkswagen jsme vám již ukazovali, a dnes tu pro vás máme i spy video ze Španělska. Na něm je krásně vidět, jak asi bude nová generace praktičtějšího Golfu Variant vypadat.

Jetta je bez jakéhokoliv maskování, zato Golf je stále ještě celý schovaný do kropenatého kabátu. I tak je ale tvar vozu poměrně dobře čitelný.

Oba vozy jsou, stejně jako Golf hatchback, nový Leon, Audi A3 nebo nová Octavia, postaveny na podvozkové platformě MQB, jen u kombi bude mít delší převisy, pár centimetrů navíc na výšku a jinak tvarovanou zadní část vozu. Zavazadlový prostor by měl mít až 500 litrů.

 

Co se motorizací týče, ty komni převezme od hatchbacku. Půjde tedy o benzínové čtyřválce o objemech od 1,2 litru až po sportovně laděný přeplňovaný dvoulitr a naftové agregáty o objemech 1,6 a 2,0 litru. Přední kola pak bude obsluhovat buď manuální šestitupňová převodovka nebo automatická DSG. O pohonu všech čtyř kol se zatím zdroje nezmiňují, ale kdo ví…

-AR-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.