Maskovaná auta se mohou objevit kdykoliv a kdekoliv. Automobilky je testují pro různá prostředí. Dobrým důkazem toho je například i Porsche 911 Turbo nejnovější generace 991, které bylo zachyceno na několika snímcích u benzínové pumpy ve Švédsku zhruba 300 km od Severního polárního kruhu.

Fotograf z Automobilmag.com se nenechal odbýt techniky z Porsche a stihl nafotit čtyři fotky, těsně před tím, než nové Porsche 911 Turbo zmizelo. Na snímcích můžeme vidět, že tvary předních světel, nárazníků i zadních světel jsou stále maskovány černou páskou, stejně jako jsme mohli vidět 911 Turbo (991) cca před rokem (také na sněhu). Pokud se podíváme zblízka, všimneme si radarového senzoru zasazeného do přední mřížky, který nejspíše bude sloužit adaptivnímu tempomatu a aktivním bezpečnostním prvkům.

Velké pevné křídlo je stále na svém místě stejně jako při minulém testování. Dozajista je nenahraditelné při získávání přítlaku na zadní nápravu. Když už jsme u aerodynamiky, nemůžeme opomenout obrovské (rozumějte široké) zadní blatníky, které nesou otvory zajišťující hektolitry studeného vzduchu pro dva intercoolery dopující čerstvým vzduchem dvojici turbodmychadel. Zvuk motoru pak byl při nastartování a při odjezdu bohatý a hezky ostrý. Ten jsme si však již mohli poslechnout při testování tohoto Porsche na Nürburgringu.

 

Zatím nevíme, kdy nové 911 Turbo přifrčí na trh, ale předpokládáme, že by tu mohlo být maximálně do jednoho roku. A rozhodně je na co se těšit, vždyť tenhle kousek by měl mít 550+ koní!

-TJ-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.