Když se řekne Smart For Two, předpokládám, že ani v nejmenším byste si tohle auto (a určitě ani celou automobilku) nespojili se slovem rallye a už vůbec ne s náročnou soutěží Rallye Dakar. A vidíte, tyto dvě věci budou patřit k sobě. Tedy jen na pohled. Toto prťavé městské autíčko nedostane spoustu péče, jak by se mohlo zdát, ale jeho karoserie bude stát na podvozku ostré čtyřkolky Polaris RZR XP 900.

Vše bylo inženýry kompletně a důkladně přepracováno tak, aby to fungovalo bezchybně. Přední i zadní kola mají nově nezávislé zavěšení s tlumiči s velkým zdvihem až 35,6 cm. Karoserie Smartu For Two byla důkladně upravena. Je nyní o několik desítek centimetrů širší a k tomu dostala ještě několik dalších vylepšení. Závoďáka bude pohánět motor Prostar 900 Twin EFI o výkonu 65 kW/88 koní.

Stavitel a zároveň pilot tohoto stroje, Jose Luis Alvarez, novinářům prozradil, že auto je až extrémně lehké, protože díky použití základu ze čtyřkolky váží prý pouze jen kolem 750 kg. Jose Luiz Alvarez je dosud jediným španělem, který kdy náročnou soutěž Rallye Dakar na čtyřkolce dokončil.

 

Na start Rally Dakar se tento závodní Smart ForTwo postaví už při letošním závodě. Ten startuje již tuto sobotu 5.ledna. Závodníci projedou tři země: Peru, Argentinu a Chile. Celkově ujedou během 15 závodních dní takřka 8 500 km.

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.