V Německu se v pátek stala tragická dopravní nehoda testovacího prototypu BMW řady 3 s hybridním pohonem. Podle dostupných informací při ní zemřel 45-letý řidič BMW, který jel ve voze sám. Nikdo jiný neutrpěl žádná zranění.

Nehoda se stala na dálnici A92 blízko továrny BMW v Dingolfingu. Řidič BMW předjížděl ve velké rychlosti řadu za sebou jedoucích kamionů, když v tom se jeden z nich rozhodl předjíždět také. Jak jinak to mohlo skončit než, že řidič strhnul řízení a snažil se srážce vyhnout. Bohužel se mu to nepovedlo a naboural do návěsu jiného kamionu, který auto ještě pár set metrů táhnul za sebou. Nehoda byla předána k vyšetřování německým úřadům. Kvůli vysoké rychlosti a ze stejné příčiny naboural před pár měsíci také řidič BMW M5.

Jsme ale opět u toho, že nejen čeští řidiči prostě neumí používat zrcátka. Řidič kamionu se sice do zrcátka mohl podívat, ale speciálně na německých dálnicích, kde je možné jezdit neomezenou rychlostí se nestačí jen mrknout. Pouhým mrknutím rychlost přijíždějícího auta prostě poznat nelze. Používejte, prosím, nejen na dálnici svá zpětná zrcátka!

 

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.