Znáte to. Jedete s autem po silnici, kterou jste jeli už tisíckrát, myslíte si, že vás nemůže nic překvapit, když tu náhodou… Přesně to se stalo britskému mechanikovi Andrew Mitchinsonovi. Řídil na té samé trati tisíce vozidel, projel tam desetitísíce kilometrů, ale v Lamborghini Murcielago LP640 za cca 7 milionů Kč (prodejní cena nového) se mu to stalo osudným.

Majitel své Lamborghini přivezl na technickou kontrolu, kterou nakonec nedostal. Za vše může nejspíše typický anglický podzim – mokrá a kluzká silnice, popadané listí – a silný motor (V12 6,5 litru, 473 kW/640 koní, zrychlení 0-100 km/h za 3,5 sekundy) a mechanikovo odhodlání auto důkladně prověřit. Mechanik po nehodě uvedl, že auto z ničeho nic narazilo do obrubníku, otočilo se a narazilo do zaparkovaného Fordu Focus. Podle jeho informací jel na dvojku odhadovanou rychlostí 40-50 km/h a chtěl vyzkoušet brzdy.

Auto patří britskému hoteliérovi (hotely Lakeland) a obchodníkovi Stephenu Leahymu a jeho Murcielago LP640 nemělo ujeto ještě ani 25 tisíc mil. Majitel k tomu řekl, že je samozřejmě naštvaný, protože škoda na autě je velmi vysoká, navíc jde o jedno z 20 vyrobených kusů, jehož hodnota by byla opravdu veliká, ale že oprava ho při případném prodeji znehodnotí. Škoda byla odhadnuta na 20 tisíc britských liber, tedy asi 650 tisíc Kč.

 

Majitel dílny, ve které se to stalo, jímž je shodou okolností otec mechanika Andrewa, řekl, že jeho syn řídil tisíce aut, mezi nimi i vozy značek Ferrari, Aston Martin, Porsche a podobně, ale toto je jeho první nehoda s autem zákazníka. Na otázku, proč brzdy netestoval v servisu odpověděl, že Lamborghini je čtyřkolka, na níž nejsou vybaveni, a že by jim to jejich brzdné válce zničilo.

Protože byl Andrew pojištěn, opravu nejspíše zaplatí pojišťovna. To, že auto je po nehodě, už ale nikdo nezmění. Fotky jsou k vidění níže, video najdete TADY.

Majitel Stephen Leahy pózuje u svého nabouraného Lamborghini:

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.