Společnosti Ford Motor Company a Schneider Electric spojují síly, aby firemním i soukromým zákazníkům po celé Evropě nabídly řešení pro dobíjení elektromobilů.

Partnerství Fordu se Schneider Electric, globálním specialistou na energetický management, přinese rychlé, spolehlivé, bezpečné a pohodlné dobíjení. Využívat ho budou moci majitelé elektromobilů (BEV) a hybridních elektrických vozů dobíjených z rozvodné sítě (PHEV, plug-in hybrid electric vehicle), včetně Focusu Electric, který se brzy objeví na trhu.

 

„Těší nás, že naším partnerem je Schneider Electric,“ řekl Andreas Ostendorf, viceprezident pro udržitelný rozvoj, životní prostředí a bezpečnost ve Ford of Europe. „Společně nabídneme řidičům i provozovatelům vozových parků flexibilní a hospodárné řešení pro dobíjení jejich automobilů.“

Dobíjecí stanice EVLINK od Schneider Electric představuje vhodné řešení pro zákazníky na všech evropských trzích, kde jsou k dostání elektromobily Ford či hybridní vozy Ford dobíjené ze zásuvky. Stanice prošla přísnými testy, aby splňovala bezpečnostní standardy společnosti Ford i evropské normy. Bude navíc k dispozici s pětiletou zárukou, která je v oboru nejdelší, a technickou podporou v mateřském jazyce, ušitou na míru pro každou oblast.

Spolupráce Fordu a Schneider Electric zaručuje, že stanice jsou optimalizované pro elektrické vozy Ford. Majitelé Focusu Electric v regionech, kde jsou k dispozici dodávky elektrické energie v kompatibilní specifikaci, budou moci akumulátory plně dobít za necelé tři hodiny.

Plné dobití akumulátorů Focusu Electric poskytne dojezd 162 km, spotřeba energie podle nedávno ověřených údajů Fordu činí 15,9 kWh/100 km.

„Díky tomuto partnerství nabídneme každému zákazníkovi Fordu jednoduché, hospodárné a ekologicky vstřícné řešení pro dobíjení elektrické energie,“ uvádí Julio Rodriguez, výkonný viceprezident pro globální operace ve Schneider Electric. „Naše spolupráce napomůže rozvoji evropského trhu s elektromobily.“

Ford a Schneider Electric navíc vlastníkům Focusu Electric umožní nakupovat elektřinu od společností, které se zaměřují na ekologii a dodávají certifikovanou energii z obnovitelných zdrojů. Díky tomu si budou moci majitelé ve svých vozech Ford užít jízdu s neutrálními emisemi CO2 – čistý provoz na elektřinu tím dosahuje svého vrcholu ve vstřícnosti k životnímu prostředí.

Například v Německu bude obnovitelnou energii dodávat společnost RheinEnergie z Kolína nad Rýnem, která nedávno instalovala systém solárních panelů na střeše kolínského závodu společnosti Ford s výkonem 1,2 MW. Elektřina z tohoto zdroje bude přímo pohánět vozy Ford Focus Electric, které se začnou prodávat v příštím roce.

Než se Focus Electric objeví na evropském trhu, bude Ford informovat o dalších uzavřených partnerstvích s dodavateli elektrické energie z jiných zemí.

Tisková zpráva/-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.