Německé dálnice jsou jedny z mála na světě, které se mohou pochlubit tím, že nemají stanovenou maximální povolenou rychlost. Můžete na nich jet tolik, co vám vaše svědomí, odvaha a auto dovolí. I přes to všechno jsou německé dálnice, co se týká bezpečnosti, srovnatelné s jinými západoevropských dálnicemi.

Nové BMW M5 (F10) s odstraněným omezovačem rychlosti jelo maximální rychlostí na dálnici A81 mezi Tuningen a Villingen-Schwenningen (kousek od švýcarských hranic). Nehoda se stala jednoduše. Lidé prostě nepoužívají zpětná zrcátka a byl to i případ této nehody. Řidič BMW by již nestihl za vozem, který začal předjíždět, dobrzdit, a tak řízení strhl. Při rychlosti na hranici tří stovek kilometrů za hodinu je ale naprosto logické, že nad svou M5 ztratil kontrolu, narazil do středních svodidel, od kterých se odrazil a v kotrmelcích nakonec skončil v příkopě. Řidič, díky kterému se nehoda stala, ujel.

S řidičem BMW M5 jeli jeho dva synové v dalších BMW M3 a M6. Ti u nehody hned zastavili, vystoupili a běželi s hasícími přístroji pomoci svému otci, dalšímu spolujezdci a psovi na zadním sedadle. Celá posádka BMW M5 utrpěla vážná zranění, ale všichni přežili.

 

-PS-

Líbil se vám článek? Sdílejte ho s ostatními na sociálních sítích.