BMW mělo po válce díky zničené továrně a zabavení toho zbytku, co zůstal, problémy s prodeji. Automobily začala opět prodávat až v roce 1952. Tehdy z výrobní linky sjížděl kultovní roadster 507, později také 503. Byly to ale drahé automobily, ke kterým později automobilka přidala malé Isetty (licenční automobily původem z Itálie) a větší modely 600 a 700. To by ale na udržení automobilky nestačilo, a tak bylo potřeba přijít s něčím novým.
Tím mělo být vozidlo „Neue Klasse“, čili „Nová třída“, jak ho v Bavorsku nazvali. Z přiloženého videa z předprodukčního testování je jasně vidět, že tohle nové BMW brali inženýři opravdu vážně a procházelo velmi důkladnými testy. Tyto vozy se vyráběly mezi lety 1962 až 1971 a na trh se dostaly v několika verzích. Byly to sedany s označením 1500, 1600, 1800 a 2000, doplněné o verze 1602, 1802 a 2002, které značily verze coupé. Vznikl také speciální elektromobil.
V přiloženém videu se můžeme podívat na to, že bavorští inženýři prováděli nárazové testy do pevných překážek, ale i do ostatních aut. Působivé je to, co používali k pohonu auta. Šlo o důmyslný sytém rakety, která byla zezadu připevněna k vozidlu a rozjela ho. Po chvíli se od vozu odpojila a vůz jel setrvačností dál, až naboural do pevné překážky. Podobné to bylo i nárazovými testy do zadní části. Působivý byl také boční náraz, kdy jel vůz umístěný na vozíčku z kopce dolů, těsně před překážkou byl z vozíku shozen a setrvačností opět narazil do pevné překážky. Inženýři pak zkoumali, zda jdou otevřít dveře a okna. Chybět nemohl ani nárazový test převrácením.
Inženýři se zaměřili také na jízdní testy, ať už šlo o chování vozu, když mu praskne pneumatika (auto dostalo důmyslný systém na její proražení), ale i všemožné shromažďování hodnot z měřících a diagnostických přístrojů. Ty ve videu obsluhuje přímo sám řidič. Zkoušela se také výdrž automobilu, jeho tlumičů, uložení náprav a podobně.
Však se podívejte sami!