Známé české blogerky 3v1 natočily video parodující ty nejhorší řidiče

Od Anina Russová | 6. 8. 2018 0

Známé trio českých hereček a zpěvačky v podobě Veronika Arichteva, Nikol Štíbrová a Martina Pártlová, které si říká 3v1, natočilo vtipnou parodii. Tyhle holky jsou schopny parodovat vše a všechny, sebe nevyjímaje, a točí videa i pro dobrou věc. Jako v tomto případě.

Holky se daly dohromady s projektem hlavnebezpecne.cz, který se snaží řidičům, chodcům, cyklistům, ale motorkářům vštípit správné chování na silnicích. Chce, aby si každý účastník silničního provozu uvědomil, že je zranitelný a také může zranit, a že za většinou nehod stojí lidská omezenost, hloupost, nepozornost a nevšímavost.

A právě na toto téma holky natočily video. V něm tak parodují mladé řidičky, které se více než řízení věnují postování příspěvků na sociální sítě, ale i mladým řidičům, kteří si honí místo řízení (snad jen) ego. Na paškál si ale vzaly i řidiče – důchodce, ženy a jejich vyšilující spolujezdce, tedy muže. Je toho ale mnohem víc. Holky s humorem sobě vlastním upozornily na to, co je na našich silnicích špatně.

Konec videa pak patří smutné statistice. V roce 2017 policie šetřila 103 821 dopravních nehod, při nichž zemřelo 502 osob. Detailnějším pohledem šlo o 174 řidičů, 101 chodců, 80 spolujezdců, 60 motocyklistů a 44 cyklistů. Většinou úplně zbytečně. Dávejte na sebe pozor. A pamatujete. Hlavně bezpečně!