Úpravy pro zákazníky z Blízkého východu jsou vždy tak trochu extra. Často jsou přehnané, třpytivé a velmi extravagantní. Ale také jsou nejčastěji k vidění na drahých, luxusních a rychlých autech. Jenomže existují výjimky, které tato pravidla potvrzují. Tedy, alespoň z části. Následující úprava je sice opulentní, trochu nevkusná a opravdu zvláštní, ale provedená je na Fiatu 500.

Úprava dostala jméno „Qatar“ a na svědomí ji má společnost Romeo Ferraris. Už na první pohled jde o hodně zběsilou záležitost, která zaujme zářivě bílou karoserií, doplněnou o hodně výrazný bodykit s neméně výrazným zadním křídlem. Myslíte, že už by tohle stačilo? Pak se podívejte na to, jak se úpravce vyřádil v interiéru.

Tomu totiž vévodí bílá kůže a spousta zlata. Absurdní třešničkou na tomto pozlaceném dortu je pak držák na dvě sklenice na šampaňské, který je umístěn před řadicí pákou.

Nešlo ale jen o úpravu designu. Pracovalo se i na výkonu přeplňovaného agregátu o objemu 1,4 liru, který je pod kapotou. Nově tak nabízí 248 koní (!!), což je více než dostačující k tomu, aby tenhle bílý přelud zvládl zrychlení z 0 na 100 km/h za asi 5 sekund. Maximální rychlost se pak zastaví na 240 km/h.