Zkoušel burnout u svého AMG. Nevypnul si ale stabilizaci a auto shořelo

Autor: Pavel Srp - Zdroj: 7NEWS Australia -  21. 1. 2021


Komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí. Tak jednoduše by se dalo shrnout počínání majitele jednoho kupé Mercedes-AMG. Ten totiž tak dlouho zkoušel zapálit gumy, až zapálil celé auto.

Přečtěte si také:  Parkování hotelových zaměstnanců aneb nabouraný Mercedes-Benz G 65 AMG a spálená spojka u Lamborghini

Černý Mercedes-AMG C 63 kupé je auto, které pohání velký osmiválec s výkonem téměř 600 koní. Je spojen s automatickou převodovkou a pohání zadní kola. Zapálit pneumatiky tak pro něj není problém, musíte ale předtím udělat několik věcí – v prvé řadě vypnout stabilizační systém. To ale řidič auta z videa neudělal a snažil se provést burnout se zapnutou stabilizací. To se samozřejmě nepovedlo. I když stál na brzdě a na plynu zároveň, kola se stále neprotáčela.

Celá tato situace se podle magazínu 7NEWS Australia stala o minulé neděli na svatbě v Chester Hill nedaleko Sydney. Všechno bylo natočeno na video – ať už zvenku nebo z interiéru auta.

Netrvalo dlouho a po těchto několika pokusech se zpod auta vyvalily plameny a kouř, který šel i z levých koncovek výfuku. Co přesně se stalo a proč, to není jasné, ovšem vypadá to na zničené turbodmychadlo na jedné z řad válců. Mohl se ale také přehřát olej v převodovce anebo se mohlo stát něco úplně jiného. Jisté je, že tento nebohý Mercedes-AMG C 63 kupé už nikam nedojede. Motorový prostor i jeho interiér jsou zcela zničeny.

Za volantem v tu chvíli seděl 25letý řidič Jean-Pierre Mouawad, který podle tamějších médií vyhrál AMG v loňském roce v tombole. A náležitě si jeho výkonný motor užíval. V přiloženém videu je i několik záběrů, v nichž se rozhodně nebál sešlápnout plynový pedál až na zem.

Přečtěte si také:  Chtěl zapálit gumy na své Corvette, ale zapálil jen spojku

Mimochodem má to ještě jednu dohru. Jean-Pierre Mouawad totiž policii řekl, že jeho auto „shořelo při jízdě na silnici“. Policie ovšem na sociálních sítích našla videa, kde viděla, že to tak úplně nebylo. Letos v březnu tak bude u soudu vysvětlovat, co přesně se stalo, je totiž obviněn z činu, kterému se říká „negligent driving“, tedy v tom smyslu, že řídil a způsobil přestupek ve vědomé nedbalosti.

Štítky: , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek