Zima už se na většine územé České republiky přihlásila dost jasně o slovo, někde už leží na silnicích sníh, někde na něj ještě čekáme. Není tedy od věci připomenout si některé zásady a tipy, které by měli řidiči při jízdě v podobných nepžíznivých podmínkách řidiči dodržovat.

V prvé řadě by na zimu mělo být připraveno auto. Připomeňte si s námi jeden z našich starších článků, který je však stále aktuální. Je potřeba zkontrolovat nejen všechny provozní kapaliny, ale také stav zimních pneumatik, které jsou v České republice (i když s malým “ale”) povinné od 1.11. do 31.3.2013.

Je také dobré dovybavit si auto některými na první pohled zbytečnými věcmi jako je lopatka, deka navíc, případně nějaká sušenka, písek či sněhovými řetězy a podobně.

Na další tipy se můžete podívat nejen na internetových stránkách BESIPU, ale také v přiloženém videu, které se to snaží vysvětlit nejen polopatě, ale doporučí řidičům vyzkoušet si auto na tzv. “škole smyku” či nepřekypovat zbytečným řidičským seběvedomím.

P.S. Před jízdou si vždy odstraňte z auta veškerý sníh. Mohlo by se vám stát, že vám sněhová čepice například při zastavování na semaforech sjede na přední okno a neuvidíte vůbec nic. A věřte mi, že to rozhodně není vůbec nic příjemného.

Víte, jak v zimě brzdit?

A víte, co dělat, když už dostanete smyk?

Mysleli jste si, že jsou zimní pneumatiky k ničemu? NEJSOU! Podívejte se na srovnání zimních a letních pneumatik na stejném terénu a za stejných podmínek!

-PS-