V Ženevě budou uvedeny exkluzivní edice modelů V70 & XC70 a Volvo Ocean Race

Autor: Pavel Srp - 19. 2. 2014


Přesně čtyřicet let po dokončení prvního závodu oslavuje společnost Volvo Car Group blížící se závod Volvo Ocean Race 2014–2015 představením další speciální edice inspirované jachtingem.

Pátá generace edice Volvo Ocean Race, vztahující se na modely Volvo V40, V40 Cross Country, V60 a XC60, bude uvedena na ženevském autosalonu 2014. Při stejné příležitosti představí společnost Volvo Cars edice V70 a XC70 určené zákazníkům, kteří mají rádi dynamičtější vzhled a ovladatelnost.

Závod Volvo Ocean Race je nejdrsnějším oceánským dobrodružstvím na světě. Trasa je vytyčena 11 městy v 11 zemích celého světa a týmy musejí překonat vzdálenost 38 739 námořních mil, což se rovná 71 745 km.

„V edici Volvo Ocean Race se odráží strategie naší značky navrhovat vozy, jejichž srdcem jsou zákazníci. Modely této edice nabízejí všechny klíčové hodnoty, které hledají zákazníci Volva vyznávající aktivní životní styl a milující vzrušující dobrodružství, kteří však zároveň nechtějí dělat kompromisy v bezpečnosti, chovají se ohleduplně vůči životnímu prostředí a dbají na nízkou spotřebu paliva,“ říká Anders H. Gustavsson, viceprezident oddělení speciálních vozidel ve společnosti Volvo Car Group.

Tyto modely budou dostupné ve čtyřech barevných provedeních – modrá Ocean Blue II, stříbrná Bright Silver, černá Black Sapphire a bílá Crystal White. Unikátní sedmipaprsková kola „Portunus“ této edice budou k dispozici v rozměru 17″ (V40 a V40 Cross Country) a 18″ (V60 a XC60). Mezi identifikační prvky edice Volvo Ocean Race patří kromě znaků na nášlapech a předním nárazníku také speciální logo na úvodní stránce informačně-zábavního systému Sensus.

Volvo XC60 Ocean Race

Unikátní interiér s oranžovými detaily

V interiéru nalezneme černé nebo světlé kožené čalounění s oranžovým prošíváním a logo Volvo Ocean Race v oranžovém provedení. Prošívání se objevuje také na dveřních panelech a podlahových koberečcích, opatřených speciálním gumovým štítkem. Interiér je dále vybaven unikátním dekorativním obložením a krytem zavazadlového prostoru, který je u modelů V60 a XC60 ozdoben mapou trasy a logem Volvo Ocean Race.

Výroba vozů Volvo Ocean Race Edition bude zahájena letos na jaře a v období let 2014 a 2015 očekává společnost Volvo Cars prodej 16 tisíc kusů.

Závod Volvo Ocean Race 2014–2015 bude zahájen 4. října 2014 a skončí 27. června 2015 závěrečným přístavním závodem ve švédském Göteborgu. Více informací naleznete na stránkách www.volvooceanrace.com.

Volvo Ocean Race

Nové edice V70 & XC70

V Ženevě budou uvedeny také nové edice Volva V70 a XC70. Tato vozidla jsou navržena pro zákazníky, kteří chtějí trochu okořenit vzhled a jízdní vlastnosti těchto flexibilních modelů.

„Obohatili jsme podobu i charakter modelů V70 a XC70 o nový rozměr dynamiky, což se projevuje na designu celé řady prvků exteriéru i interiéru. U modelu V70 byly vyslyšeny žádosti řidičů o snížený podvozek a model XC70 bude vůbec poprvé možné vybavit podvozkem dynamickým,“ vysvětluje Anders H. Gustavsson.

Edice Volvo V70 je charakteristická velkým množstvím detailů ve vysoce lesklém černém provedení, mezi něž patří žebra mřížky chladiče, kryty vnějších zpětných zrcátek, lemování bočních oken a dekorativní prvky na dveřích zavazadlového prostoru. Součástí standardní výbavy jsou 17″ kola ve vysoce lesklém stříbrném provedení a volitelně jsou dostupná 17″ a 18″ kola ve vysoce lesklém černém provedení.

Také edice XC70 nabízí několik detailů v leskle černém provedení. Tato edice je standardně dodávána s leskle černými 18″ koly s výřezy v provedení diamond cut.

Černé kožené čalounění a krémové prošívání

Sedadla modelů V70 i XC70 se mohou pochlubit černým koženým čalouněním s kontrastním krémovým prošíváním. Toto prošíváním se objevuje také na dveřních panelech, přední středové loketní opěrce, podlahových koberečcích a na sportovním volantu. Dynamický vzhled je posílen také sportovními pedály.

Výroba nových edic V70 a XC70 bude zahájena na jaře 2014 a společnost Volvo Cars plánuje prodat během let 2014–2016 přibližně 15 tisíc kusů.

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru