Citroën C4 Cactus, crossover nového typu, který změnil automobilový svět, pokračuje ve vývoji své modelové řady a ve světové premiéře vystavuje speciální edici, která vznikla ve spolupráci mezi značkou Citroën a firmou Rip Curl, světovou jedničkou ve světě potřeb pro surfování.

Citroën hodlá spojením se značkou Rip Curl, jejíž jméno evokuje surfování již od roku 1969, posílit „outdoorový“ duch vozu C4 Cactus o expresivnější a radikálnější verzi. Citroën takto nabízí zájemcům o tento model vůz, který je výrazný, technologický a výkonný, je určen pro volný čas a přináší pohodu a uvolnění. Tato filozofie plně souzní se značkou Rip Curl, která se zrodila v australském městě Torquay, jen několik hodin jízdy autem od legendární surfařské zátoky „Cactus Bay“.

Obě značky uznávají společné hodnoty, kterými jsou tvorba a inovace, a rovněž stejné nadšení pro dobrodružství (které Rip Curl označuje jako „The Search“, tedy hledání perfektní vlny), jež zákazníky pobízí k tomu, aby se vydali na cestu „kamkoliv, kdykoliv…“. Sblížení mezi značkami Rip Curl a Citroën se tak jeví zcela přirozené a ještě více nyní, kdy je řada C4 Cactus vybavena systémem Grip Control.

Grip Control, posílená schopnost pohybu vyzývající k úniku

Velkou novinkou u 100 % outdoorové verze Citroën C4 Cactus Rip Curl je posílená schopnost pohybu spojená s nejvýkonnějšími motory vozu C4 Cactus a ruční převodovkou (verze PureTech 110 S&S BVM nebo verze BlueHDi 100 BVM). Citroën C4 Cactus Rip Curl je exkluzivně opatřen systémem Grip Control a specifickými pneumatikami Mud & Snow zlepšujícími pohyb v obtížném terénu (pneumatiky Goodyear 205/50 R17 89V – Vector 4Seasons).

Systém Grip Control umožňuje využít inteligentní posílenou pohyblivost v režimu Terén. Jde o vylepšený protiprokluzový systém zabudovaný do počítače ESP. Řídí pohyblivost předních kol a disponuje několika režimy, které se mohou přizpůsobit danému terénu. Řidič si pomocí ovládacího kolečka Grip Control uprostřed palubní desky vybírá z pěti uživatelských režimů:

  • STANDARD: pro řízení na prosluněných pobřežních silnicích, v horských zatáčkách nebo bulvárech v centrech měst … Tento režim je určen pro řízení v běžných podmínkách s nízkou mírou prokluzu. Systému Grip Control rovněž umožňuje automaticky se přizpůsobit stavu silnice
  • PÍSEK: pro cestu co nejblíž k nejkrásnějším surfařským zátokám… Tento režim zachovává prokluzování obou hnacích kol současně, aby se vůz mohl pohybovat po sypkém povrchu a nedošlo k uvíznutí. Je funkční až do rychlosti 120 km/hod, potom se přepne do režimu „Standard“
  • TERÉN: pro pohodovou jízdu na kluzkém povrchu (bláto, mokrá tráva, nezpevněná cesta)… Tento režim působí jako diferenciál s omezeným prokluzem (DGL) a usnadňuje rozjezd vozidla ve zvláštních podmínkách přenesením maxima točivého momentu na kolo s větší přilnavostí. Je aktivní do rychlosti 80 km / hod., potom automaticky přepne do režimu „Standard“
  • SNÍH: pro cestu do nejkrásnějších lyžařských středisek…Tento režim přizpůsobí okamžitě prokluz každého předního kola konkrétním podmínkám přilnavosti a umožní tak bezpečnou a klidnou jízdu na zasněžených silnicích. Jakmile vozidlo dosáhne 50 km/hod, systém se přepne do režimu „Standard“
  • ESP OFF: umožňuje vypnout ESP (funkční do rychlosti 50 km/hod).
Přečtěte si také:  Test Citroën C5 Aircross 1.5 BlueHDI (2020)

Citroën C4 Cactus Rip Curl je díky své větší schopnosti pohybu příslibem nevídaných zážitků za volantem bez ohledu na roční dobu nebo cíl cesty a současně se výrazně odlišuje svým vzhledem trendového kompaktního SUV!

Citroen-C4-Cactus-Rip-Curl

Funkční a moderní design

Citroën C4 Cactus Rip Curl může spoléhat na svůj jedinečný design, v němž se snoubí funkčnost a krása. Tato speciální edice spojuje modernost a dynamičnost odkazující na svět windsurfingu. Vizuálně se uvnitř i zvenku odlišuje svými specifickými znaky, kterými jsou: bílé kryty zpětných zrcátek, bílý střešní nosič, leskle bílá samolepicí fólie vertikálně umístěná na předním blatníku a spojující geometrické motivy a logo Rip Curl. Stejný motiv s bílým nápisem Rip Curl se horizontálně objevuje na zadním postranném okénku. Touto grafikou je vůz plně ukotven ve světě surfování.

Citroën C4 Cactus Rip Curl je rovněž opatřen šedým hliníkovým ochranným štítem vpředu a vzadu, který posiluje jeho dravý dobrodružný duch. Stylový a funkční prvek Airbump, díky němuž je C4 Cactus snadno rozpoznatelný a navíc mu chrání karoserii, je zde standardně v černé verzi, ale za příplatek může být i v jiných odstínech (Dune, Chocolate a Grey), aby si každý zájemce mohl stvořit vlastní Citroën C4 Cactus Rip Curl na míru. Při uvedení vozu na trh je v nabídce pět odstínů karoserie: Olive Brown / Černá Obsidien / Červená Arden / Šedá Aluminium / perleťová Bílá Perle. Na konci roku má Citroën nabídku doplnit o nový odstín Baltic Blue, který povýší linie vozu Citroën C4 Cactus Rip Curl opět o něco dál.

V kabině vozu Citroën C4 Cactus Rip Curl se objevují prvky ve stimulujícím a dynamizujícím odstínu Pulp Orange. Bezpečnostní pásy Pulp Orange kontrastují se sedadly, které mohou být sériově v látkovém čalounění Mica Grey nebo za příplatek v kombinaci kůže Back / látka Black. Stejný odstín se objevuje na podlaze. Koberečky jsou zdobené prošitím Pulp Orange a štítkem s logem surfařské značky. Aby se posílil kontrast s kabinou ve verzi Stone Grey, jsou reproduktory opatřeny lištami Pulp Orange. A konečně svět zavazadel a tedy i cestování připomíná palubní deska, kterou tvoří místo řidiče zbavené přebytečných ovladačů, jež jsou seskupeny na dotykovém 7palcovém displeji, a víko přihrádky před sedadlem spolujezdce (TOP BOX), které je zpracováno podobně jako cestovní kufry, s popruhy a čepy.

Přečtěte si také:  Test Citroën Berlingo XL 1.5 BlueHDi EAT8 (2020)

Bohatě vybavená nová edice C4 Cactus Rip Curl vychází z 3. úrovně výbavy „Shine“ vozu Citroën C4 Cactus. Přebírá od ní hlavní prvky a (v závislosti na daném trhu) je opatřena řadou technologií (zadní parkovací asistent, automatická klimatizace, samočinné rozsvícení světel a spouštění stěračů, navigační systém, audio systém MP3 se 6 reproduktory, tempomat a omezovač rychlosti, zatmavená skla,…). Aby Citroën C4 Cactus Rip Curl zůstal v dokonalém propojení s přírodou a kabina byla při cestách zalita světlem, je sérově vybaven (v závislosti na daném trhu) panoramatickým střešním oknem s vysokou tepelnou ochranou, která dokáže absorbovat vliv tepla.

Citroën C4 Cactus Rip Curl, jenž se na trh dostane v průběhu 1. pololetí 2016, bude během ženevského autosalonu, který se koná od 1. do 13. března 2016, vystaven na stánku Citroën (Hala 6).