Ženeva 2013, kompletní přehled: Lancia

Autor: Pavel Srp - 5. 3. 2013


Hlavním motivem expozice s půvabnými křivkami bude téma dvojí duše, kterou tvoří spojení značek Lancia a Chrysler. Expozice odhalí veřejnosti jednu z nejširších nabídek na mezinárodní automobilové scéně. Ta začíná segmentem B (Ypsilon), pokračuje střední třídou (Delta), vlajkovou lodí (Thema) a končí velkým MPV (Voyager) a úžasným kabrioletem třídy D (Flavia).

Hvězdami expozice budou modely Ypsilon S MOMODESIGN a Delta S by MOMODESIGN, nové speciální edice, které vznikly z obnovené spolupráce dvou světoznámých značek, jež přispěly k rozvoji italského průmyslového designu. Ve skutečnosti značky Lancia a MOMODESIGN vytvořily velmi osobitý výrazový styl, který činí jednotlivé produkty velmi snadno identifikovatelné. Příkladem tohoto výjimečného italského designu jsou i exkluzivní produkty a příslušenství navržené a vyrobené stylistickým oddělením MOMODESIGN. Patří mezi ně například helmy, hodinky, brýle, boty či zavazadla. Jedná se o unikátní módní produkty, jakými jsou i samotné automobily značky Lancia.

Obě ukázky špičkového italského designu, tedy modely Ypsilon S MOMODESIGN a Delta S by MOMODESIGN jsou charakteristické barevnými kontrasty, které zvýrazňují jednotlivé detaily a podílejí se na velmi elegantním vzhledu interiérů, z kterých vyzařuje energie a dynamika. Obě vozidla jsou velmi přitažlivá a zcela v souladu s inovativností a sportovností, které značku Lancia vždy charakterizovaly.

Návštěvníci budou moci v expozici Lancie obdivovat model Delta S by MOMODESIGN s motorem 1.9 Twinturbo MultiJet o výkonu 190 koní a dvoutónovým zpracováním karoserie v odstínech antracitově šedá a černá Eclipse. Díky brilantnímu motoru dosahuje vůz rychlosti až 222 km/h a z 0 na 100 km/h zrychlí za pouhých 7,9 sekundy. V expozici bude vystavena také Lancia Ypsilon S MOMODESIGN s motorem 1.2 Fire EVO II o výkonu 69 koní, rovněž v exkluzivním dvoutónovém provedení v odstínech modrá Zaffiro a černá Matt.

Inovace Lancie Ypsilon tímto ale nekončí. Světovou premiéru bude mít v Ženevě také speciální edice Elefantino, která představuje nejdostupnější variantu pro mladé a dynamicky žijící zákazníky. Symbol Elefantino je se značkou Lancia spojený už dlouhá léta. Malého slona si v roce 1953 zvolil Gianni Lancia, syn zakladatele firmy Vincenza, za znak nově vznikajícího závodního týmu. Tento symbol se objevil v letech 1997 až 2003 i na nové Lancii Y, a to v několika barevných variantách včetně modré a červené. Tento model byl prodán v počtu 320 000 kusů a tvořil 45 % prodejů řady.

Přečtěte si také:  Dacia Duster dostala speciální verzi s "měňavkovou" barvou karoserie. Z ceny se vám zamotá hlava

Dnes se okouzlující slůně objevuje na nové pětidveřové Lancii Ypsilon a symbolizuje dostupnější variantu určenou mladším zákazníkům, kteří se chtějí odlišit vozidlem s jedinečným stylem.

Stejně jedinečná je i nová Lancia Ypsilon Ecochic Methane. Tento model, který je v prodeji od ledna letošního roku kombinuje ekonomické a ekologické výhody zemního plynu s výkonem a potěšením z jízdy motoru 0.9 Turbo TwinAir 80 koní.

Expozici v Ženevě doplní modely Voyager, Flavia a Thema, první trojice vozidel vytvořená v rámci spolupráce Lancie a Chrysleru. Tato vozidla dokonale vyjadřují hodnoty, které sdílí značky Lancia a Chrysler a nyní se staly jednou identitou založenou na eleganci, technologických inovacích, stoleté historii a touze vyniknout i v budoucnosti.

Lancia Voyager představuje měřítko segmentu velkých MPV a perfektní kombinaci prostoru a nezaměnitelného zážitku z cestování. Kromě barvy karoserie Maximum Steel Metallic bude mít v Ženevě premiéru také vznětový přeplňovaný motor 2.8 l se vstřikováním common rail a výkonem 178 k (131 kW). V kombinaci s šestistupňovou automatickou převodovkou dosáhne Voyager nejvyšší rychlosti 193 km/h a z 0 na 100 km/h zrychlí za 11,5 sekundy. To vše při spotřebě paliva v kombinovaném provozu pouhých 7,9 l/100 km a emisích 207 g CO2/km.

Prostor v expozici dostane i nová Lancii Flavia, která je doslova ztělesněním potěšení z jízdy s nebem nad hlavou. Tento model se čtyřmi plnohodnotnými sedadly, brilantním zážehovým motorem 2.4 l o výkonu 170 k a šestistupňovou automatickou převodovkou představuje zajímavou alternativu pro zákazníky, kteří touží po výhodách vozidla s karoserií kupé, ale současně se nechtějí vzdát ani jedinečného zážitku z jízdy, jež jim může zprostředkovat pouze kabriolet.

Vedle půvabné Lancie Flavia bude vystaven model Lancia Thema Platinum v šedém odstínu Granite Crystal. Lancia Thema je první vlaková loď značky, která kombinuje zkušenosti a funkčnost Chrysleru s luxusem kůží čalouněného interiéru, tichostí velkých Lancií a citem pro detail, jež je pro špičkový italský design charakteristický.

Při příležitosti ženevského autosalonu představí Lancia i novou verzi mobilní aplikace Lancia Everywhere pro iPad, která byla vytvořena ve spolupráci se společnostmi Seac02 a Angelini Design. Povzbuzení úspěchem v podobě 20 000 stažení uživateli chytrých telefonů učinili tvůrci další významný krok. Vytvořili totiž aplikaci i pro tablety a navíc ji dodali přepracovaný, stylovější a módnější design, který je v dokonalém souladu se stylem Lancie. Tento vícejazyčný a současně první projekt v rámci skupiny Fiat nabízí technologické řešení, které činí surfování a dynamiku užívání mnohem rychlejšími. Premiéru má rovněž internetový magazín Lancia TrendVision ve verzi pro iPad. Domovská stránka dovoluje uživatelům surfovat v sedmi kategoriích. K nejpopulárnějším a nejúspěšnějším obsahům patří soutěž Up&More, ve které se každý měsíc volí designérské výtvory. Soutěž byla zahájena v říjnu 2012 a skončí v říjnu 2013. Do soutěže se zaregistrovalo už více než 2000 účastníků.

Přečtěte si také:  Volkswagen Golf R "20 Years" má nový rekord. Je nejrychlejším Volkswagenem na Nürburgringu

Tisková zpráva/-PS-

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Přejít na začátek