oprava_silnice-mesto-2

Železná Ruda je opět rozkopaná, na řidiče čekají uzavírky

Autor: Josef Pelikán - Zdroj: ČTK (Protext), POLAR televize Ostrava - Ilustrační foto: Ředitelství silnic a dálnic - 19. 4. 2024


Na silnici I/27 v centru města Železná Ruda začala další etapa opravy silničního průtahu. Kolem městského úřadu se nyní nedá projet, řidiči tuto silnici musí objet.

„Na silnici 27 průtahu obcí Železná Ruda jsme započali třetí etapu této stavby, která by měla být dokončena v letošním roce, v druhé polovině letošního roku, zhruba v září, pokud vše půjde hladce. Stavba probíhá za částečné uzavírky provozu na silnici 27, jsou tam realizované objízdné trasy,“ vysvětluje ředitel správy ŘSD Plzeňského kraje Miroslav Blabol.

Termín třetí etapy ale není přesný, jedná se o dvě etapy, které na sebe přímo navazují. Ta poslední bude pro řidiče nejhorší. Město bude ve směru od Klatov zcela uzavřené. Kdo bude chtít do Železné Rudy, musí od 10. května zvolit jinou trasu. A to z Klatov přes Nýrsko a Špičák.

„Právě probíhá výstavba průtahu městem Železná Ruda. Nyní probíhá druhá etapa, která bude hotová předběžně 10. května a ihned potom bude navazovat třetí etapa, která bude od městského úřadu až ke kolejím a vyžádá si tady celkovou uzavírku dopravy na příjezdu do Železné Rudy,“ upozorňuje místostarosta Železná Rudy Filip Brož.

„V současné době to znamená menší omezení tady přímo v centru, kde jsou objízdné trasy a je to tady ulicemi zjednosměrněné, takže si lidé trochu zajedou. V té třetí etapě to bude horší, protože bude celý příjezd do Železné Rudy po hlavní silnici 27 uzavřen,“ dodává Brož.

Opravu průtahu investuje Ředitelství silnic a dálnic společně s městem. Celková výše je necelých 50 milionů korun bez DPH s tím, že město se podílí částkou zhruba 9 milionů korun.

„Město tady buduje nové chodníky, nové veřejné osvětlení, provádí se výměna a rekonstrukce vodovodních přípojek a kanalizace,“ uzavírá místostarosta Železná Rudy.

Štítky: , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru