ukradeny-jaguar-1

Ze zavřené garáže zmizel v Plzni historický Jaguar. Policie prosí o pomoc s hledáním

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 7. 9. 2020


Zloději aut se nezastaví vůbec před ničím. Můžete mít svůj vůz schovaný v garáži a pod zámkem a stejně o něj můžete přijít. To už bohužel moc dobře ví i majitel krásného Jaguaru 420G z roku 1968, který, ačkoliv stál zaparkovaný v garáži, tak zmizel.

Policie ani majitel bohužel netuší, kdy ke krádeži došlo. Přímo od policie víme jen to, že auto mělo zlatou barvu, ale žádné další podrobnosti neznáme. Je také jasné, že totožných aut v Česku moc nebude, takže už jen ta barva je celkem výrazné poznávací znamení.

Pokud jste náhodou v posledních dnech auto někde zahlédli nebo dokonce víte, kde se konkrétně pohybuje, volejte linku 158. Můžete se také přihlásit na jakékoliv oddělení policie kdekoliv v České republice. Majiteli vznikla několikasetatisícová škoda, a to nemluvíme o té citové.

Přejmenovaný Mark X

Jaguar 420G je vlastně následovník modelu Mark X, ačkoliv nutno dodat, že šlo spíše jen o přejmenování. Vůbec poprvé byl veřejnosti představen v roce 1961 a okamžitě zaujal hlavně svými rozměry. Nešlo o žádného drobečka, vždyť do vínku dostal délku více než pět metrů.

Pod kapotou byl nejprve šestiválec se třemi karburátory o objemu 3,4 litru. Později se automobilka přešla na agregát o objemu 4,2 litru. Tato verze měla výkon 265 koní a točivý moment 385 Nm.  

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru