Co si budeme povídat, Rolls-Royce není zrovna synonymem závodního speciálu. Je ale dobré pamatovat na to, že vzhledem k vysoké hmotnosti mají tahle aristokratická auta pod kapotou celkem slušné motorizace. Navíc už od nás víte, že když se nějakým nedopatřením Rolls-Royce porouchá a je potřeba mu sundat výfuk, zní v tu chvíli jako pořádně naštvaný závoďák.

Jenomže majitelé těchto báječných limuzín, respektive jejich řidiči, ta stáda pod dlouhými kapotami moc často neprovětrávají. O tom, že je to škoda, se můžete dnes přesvědčit. Video totiž zachycuje limitovanou edici Rolls-Royce Ghost, která se jmenuje Collection Ghost, kterak si vychutná sprint na čtvrt míle a navíc s lehkostí sobě vlastní zapálí gumy.

Stalo se tak na závodní dráze Yas Marina ve Spojených arabských emirátech. Tam je Rolls-Royce něco jako u nás škodovka a tak se vlastně není čemu divit, že se majitel rozhodl provětrat stádo koní pod kapotou právě na takovém závodě. Jezdit rychlostí šneka po prosluněných bulvárech je asi nuda…