Závodní drag speciál Chevrolet Nova se při závodech staví na zadní – video

Autor: Anina Russová - 30. 9. 2013


Pamatujete si na první díl filmové série Rychle a Zběsile, kdy Vin Diesel jako Dominic Toretto v posledních minutách filmu postaví na zadní kola svůj upravený Dodge Charger?

Možná si řeknete, že je to scéna opravdu jen z filmu, ale fanoušci do drag závodů vám rychle vysvětlí opak. Už jsme vám podobné scény párkrát ukazovali, však si vzpomeňte třeba na Porsche 911… No, a dnes tu máme dalšího takového vzpurného hřebečeka.

Dnes je to (v Evropě) nepříliš známý Chevrolet Nova. Na první pohled to vypadá, jako takový trochu zašlý veterán, který by nejspíš potřeboval nějakou tu péči, ale detailnější pohled nám hned vysvětlí, že s touhle bestií, co má dvě obrovská turba pod kapotou, není radno si zhrávat. Podle majitele je výkon tohoto závodního speciálů dokonce 1 100 koní a ať chcete nebo ne, při rozjezdu na sprint se prostě postaví skoro do vodorovné pozice.

Na videu jsou také záběry z kabiny vozu, na nichž je vidět, jak řidič ovládá svůj Chevy s takovou lehkostí a grácií, že to působí skoro jako jízda během slunné neděle na rodinný výlet. :) Ale zdání klame…

-AR-

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru