zavod-sprint-tesla-model-s-x-3-video

Závod nejvýkonnějších elektromobilů Tesla Model S, X a 3. Který vyhraje?

Autor: Pavel Srp -   8. 3. 2020


Elektromobily Tesla jsou výkonné. A rychlé. Není tedy divu, že se všechny tři aktuálně dostupné na trhu postavily na start závodu ve sprintu. Který z nich vyhraje? Bude to nejvýkonnější sedan Tesla Model S, SUV Tesla Model X anebo nejmenší Tesla Model 3?

Výkony eska a ixka jsou skoro až absurdní, ale zahanbit se nakonec nenechá ani trojka. Nejsilnější verze amerických elektromobilů mají opravdu vysoké hodnoty výkonu, ale i točivého momentu, jenž je navíc k dispozici prakticky okamžitě, tedy od nulových otáček elektromotoru.

Pokud se na to podíváme konkrétně, pak začněme od toho nejvýkonnějšího. Tím je  Tesla Model S Performance, jejíž elektromotory dohromady produkují těžko uvěřitelných 615 kW/825 koní a 1300 Nm! Auto váží 2245 kg.

Test elektromobilu Tesla Model S P90D (2016)

O něco slabší je Tesla Model X P100D. Ta totiž nabídne 592 kW/795 koní a 1140 Nm, což je poměrně hodně i na 2487 kilogramů vážícího mastodonta.

A konečně nejslabší Tesla Model 3 má 365 kW/490 koní a 660 Nm. Zároveň je také nejmenší a tím pádem i nejlehčí, na váze ukáže 1847 kilogramů.

Všechna tři auta mají poháněná všechna kola, což se v počasí, které při nahrávání videa panuje, rozhodně hodí. Na ploše letiště stojí voda. Model 3 je také v nevýhodě na startu, protože na rozdíl od svých soupeřů nemá Launch Control, ale vzhledem k prvotní startovní reakci se zdá, že to úplně nevadí.

Štítky: , , , , , , , , , ,


google_news Odebírejte auto-mania.cz na Google News!


Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek