Myslím si, že BMW X6 je úplně zbytečné auto. Je ošklivé, nepraktické a drahé. A po shlédnutí jeho „testu“ v Top Gearu se nás Jeremy Clarkson snažil přesvědčit o tom, že neumí vůbec nic. Tento krátký propagační film nám to ale ukazuje jinak. Kde je pravda?

Jeremy Clarkson ve svém testu cestoval s BMW X6 po celém světě a v čase 5:02 se dostal i do zasněžených Alp. BMW X6 se na videu snaží vyjet mírný kopeček, ale při neustálém prokluzování všech kol se mu to nepovede. Zcela jistě v tom bude nějaký zádrhel, třeba v použití pneumatik a podobně, protože s rolbou nemá v oficiálním videu sebemenší problémy… 😀

Pravda bude asi někde uprostřed. Vzhledem k absenci všemožných terénních pomocníků jako redukční převodovky, uzávěrek diferenciálů a podobně, projedou moderní SUV mnohem méně než offroady před cca 20 lety. Elektronika prostě není všemocná.

Představte si, že jsme se přesunuli do nádherných scenérii švýcarských Alp a nacházíme se ve Svatém Mořici. Vy máte BMW X6 a kamaráda, který vlastní rolbu. Hádáte se, který z těchto dopravních prostředků je lepší… Každý máte svoji pravdu, takže nezbyde, než to vykoušet v boji na život a na smrt.

Podívejte se na pohádkové video a řekněte mi, koupili byste si BMW X6?

-PS-