Zaparkovala na invalidech se zfalšovaným průkazem ZTP, který dostala k narozeninám. Může skončit ve vězení

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Městská policie Praha - 30. 9. 2022


Jakkoliv je nepopiratelným faktem, že parkovacích míst je opravdu málo, není dobrým nápadem parkovat na místech vyhrazených pro invalidy. A už vůbec ne mít za oknem auta falešný průkaz ZTP. Zatímco samotné parkování je jen přestupkem, padělání veřejné listiny, kterou je v tomto případě průkaz ZTP, je trestný čin ohodnocen několikaletým pobytem za mřížemi.

Nesmyslný dárek k narozeninám

Velmi špatná situace s parkovacími místy je především v centru Prahy. A možná i proto řidička udělala to, za co ji teď bude řešit jak policie, tak s největší pravděpodobností i soud. Vše začalo tím, když si hlídka městské policie všimla ve Štěpánské ulici v Praze zaparkovaného auta na místě pro invalidy. Jakkoliv mělo auto za oknem průkazku ZTP, strážníkovi bylo na první pohled jasné, že jde o padělek.

Přečtěte si také:  Parkování na místě vyhrazeném pro invalidy vyjde draho. Nově jde navíc o bodovaný přestupek

Auto nechali strážníci odtáhnout a když si pro něj 54letá řidička přišla, přiznala, že průkaz skutečně nevlastní a „parkovací padělek“ dostala jako dárek k narozeninám. V tobě asi ještě netušila, jaké problémy použitím takového falsifikátu se dopustila.

Za samotné neoprávněné parkování na místě vyhrazeném pro invalidy dostala pokutu 500 Kč. Samozřejmě musela také zaplatit odtah. Nicméně i tak může být ráda, za tento přestupek může být uložena pokuta až do výše 10 000 Kč.

Přečtěte si také:  Dva malí kluci v Brně vyrazili na projížďku v elektrickém autíčku pro děti. Dostali se až na Starou dálnici

Ovšem padělání veřejné listiny je dle paragrafu 348 trestního zákona trestným činem. A za něj dotyčné hrozí až tříletý pobyt ve vězení.

Štítky: , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít na začátek