Dramatické chvíle si prožila žena, která si nedopatřením zabouchla dveře od auta, a to se následně zamklo. V něm ale zůstalo její malé dítě. Situaci jí pomohly vyřešit strážnice, které auto otevřely, aniž by spící miminko vzbudily.

Stresovou situaci si prožila čtyřiatřicetiletá žena, která se nemohla dostat ke svému dítěti. To zůstalo zamčené v autě. Mamince se nedopatřením zabouchly dveře, auto se uzamklo a uvnitř vozidla kromě malého miminka zůstaly i její osobní věci, včetně klíčů od vozidla a mobilního telefonu. Navíc si nemohla vzpomenout ani na telefonní číslo svého partnera.

Požádala proto o pomoc dvě strážnice, které nedaleko místa konaly dozor u základní školy. Ty přes kolegy z místního oddělení policie sehnaly telefonní kontakt na ženina přítele, který ale bohužel náhradní klíče neměl. Čas neúprosně ubíhal. Rozrušená žena nakonec požádala strážnice o rozbití okénka.

Jedna z nich pomocí záchranářského nože vysklila zadní okénko na straně řidiče. Jelikož se dveře pomocí kliky nepodařilo odemknout, protáhla se oknem dovnitř a z palubní desky podala klíče od vozidla. Na šťastnou maminku v autě čekalo stále spící nezraněné miminko. Událost se odehrála v blízkosti ZŠ Horáčkova na sídlišti Pankrác v pondělí po poledni.