Zamáčkněte slzu! Subaru BRZ STI nebude

Autor: Anina Russová - 8. 6. 2017


Jen před pár dny jsme vám říkali o tom, že Subaru chystá něco velkého. Něco, co by mohlo a podle nás i mělo být BRZ STI. Jenomže to vypadá, že naše radost nad novou a ztraceně ostrou hračkou byla předčasná a ten kus velkého karbonového křídla, který jsme vám ukazovali, je úplně něco jiného.

Dnes se bohužel ukázalo, že nejde o přiostřené STI, ale „pouze“ o verzi s označením tS. Pokud nevíte, tak za touto zkratkou hledejte spojení slov „tuned by STI“. Poznáte ho hlavně podle toho už dříve poodhaleného přítlačného křídla, které lze navíc manuálně nastavovat. O lepší aerodynamiku se postará také další sada prvků jako je například přední spoiler. Interiér nabídne kombinaci alcantary a mnoha černých prvků, které decentně rozbíjejí loga tS.

Subaru zapracovalo i na nastavení podvozku. Přibyly zde nové výztuhy, o nový podvozek se postarala zavedené společnost Sachs a o bezpečné zastavení zase brzdy Brembo. O vylepšení dvoulitrového agregátu se v tuto chvíli nehovoří, takže stále můžeme počítat „jen“ s 200 koňmi. Schválně jsme nechali slovíčko jen v uvozovkách, protože BRZ je jako návyková látka, která svou ovladatelností přivádí některé do extáze. A po tomto továrním zásahu to bude ještě lepší.

Má to ale háček. A ne malý. Subaru má v plánu této limitované edice vyrobit pouhých 500 kusů, které jistě zmizí rychlostí blesku. Pokud by se přeci jen někomu z vás poštěstilo, dejte prosím vědět. :) Tuhle japonskou krásku prostě potřebujeme zažít!

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru