Opravdu hodně špatný den měla před nedávnem začínající řidička, toho času žákyně autoškoly v Pardubicích. Těžko říct, jestli byla nervózní, jestli se tak moc soustředila na samotnou jízdu, nebo ji zrovna instruktor vysvětloval, k čemu jsou zpětná zrcátka. Ať už to bylo čímkoliv, faktem je, že mladá žena si nevšimla semaforu, na kterém svítila červená, a křižovatku projela.

Na červenou ji neupozornil ani instruktor, ale policejní hlídka, která shodou okolností jela pár metrů za nimi. Vše se stalo pod lávkou pro pěší u obchodního domu Atrium na Palackého třídě. Strážníci notně vyděšenou 35letou řidičku zastavili a rozhodli se zjistit, proč na semaforech nezastavila. Zaskočen byl prý i 56letý instruktor, takže to vypadá, že si červené na semaforu nevšimli ani jeden.

Jiří Sejkora, mluvčí pardubických strážníků k tomu řekl: „Spáchaný přestupek projedná správní orgán a uznáváme, že to nebude lehké posuzování. Svůj díl viny nese i instruktor autoškoly, který odpovídá za žáka – řidiče.“

Přečtěte si také:  Pozor na placení mobilem u okénka fastfoodu. Někde za to hrozí body i pokuta

Projetí semaforu na červenou je hodně vážný přestupek. Na místě může řidič, který jej spáchá, dostat pokutu až 2500 Kč. Ve správním řízení to je pak 2500 až 5000 Kč, případně dokonce až 7500 Kč, pokud řidič takový přestupek spáchá dvakrát a vícekrát za 12 po sobě jdoucích kalendářních měsíců. Kromě toho se řidič dočká pěti trestných bodů a zákazu řízení až na půl roku. A to se týká i těch, kteří ještě řidičák nemají. Jakmile žákyně udělá řidičák, dostane body do karty řidiče, přičemž vydání řidičáku bude o pár měsíců posunuto.