Zakázaná reklama na Volvo XC90: Abeceda smrti – video

Autor: Pavel Srp - 1. 11. 2016


Reklamy jsou občas hodně vtipné, ale někdy i morbidní. A některé až tolik, že je zakážou. Jenže zakázané reklamy jsou často velmi dobré, třeba jako ta na Volvo XC90, kterou můžete zhlédnout v přiloženém videu.

Jmenuje se „ABC of death“ a inspiraci si bere v dvojici stejnojmenných hororových povídkových filmů, které byly natočeny v letech 2012 a 2014. V těch měli režiséři za úkol natočit povídku, ve které nesmí chybět smrt. A protože šlo o abecedu, každý režisér dostal jedno písmenko, o kterém musel svou „smrtící povídku“ natočit.

A podobná je i tato reklama. Základem je písmeno „V“ jako Volvo. V jednom městečku postupně umírají lidé. Tu srazí babičku autobus, tu pánovi vybouchne při kopání na zahradě mina, tu dostane za volantem řidič infarkt, … Jenže ve svém autě se navíc řítí na pejskaře venčícího svoje mazlíčky. Jenže protože jede ve Volvu XC90, nesrazí je. Automobilka Volvo chce totiž stavět nejbezpečnější auta na světě, a tak auto díky systému City Safety, který automaticky brzdí před překážkou, zastaví.

Štítky: , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru