Zagato opět zapracoval na voze Aston Martin a znovu je to bomba

Autor: Anina Russová - 24. 5. 2016


Spolupráce italského karosáře a designéra jménem Andrea Zagato s automobilkou Aston Martin trvá už od roku 1996. Vždy je to sázka na absolutní jistotu, protože jde o mimořádně povedené limitované kusy. Naposledy svou spolupráci v roce 2011 završili upraveným modelem Vantage, kterého se vyrobilo a rychle prodalo pouhých 101 kusů. Letos představili na Concorso d’Eleganza Villa d’Este zbrusu nový diamant s názvem Aston Martin Vanquish Zagato. A znovu tleskáme a klaníme se!

Zatím jde tedy jen o koncept, který se ale jistě do velice omezené výroby dostane. Aston Martin vzal na letošní Concorso d’Eleganza Villa d’Este samozřejmě několik vyvolených zákazníků, kteří si tento exkluzivní koncept mohli exkluzivně prohlédnout a nejspíše i předobjednat. Jistě ale nevíme, v jakém počtu se tahle pojízdná nádhera nakonec vyrobí. Jistě ale půjde o opravdu exkluzivní zboží, které na ceně neustále poroste.

Ale pojďme se na nový Aston Martin Vanquish Zagato podívat blíže. I když na první pohled působí jako Aston Martin Vanquish, druhý pohled odhalí několik designových vychytávek. Třeba ostře řezané karbonové prahy nebo masivní, karbonový difuzor. Hodně se nám líbí také masivní maska chladiče nebo designová střecha s dvojitým vyboulením. Pod kapotou se ukrývá parádní šestilitrový dvanáctiválec, který řidiči s chutí sobě vlastní nabídne 595 koní. Takhle má vypadat designérský diamant!

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru