Začíná nový ročník NISMO PLAYSTATION® GT ACADEMY

Autor: Tisková zpráva - 15. 4. 2014


Nissan a Sony Computer Entertainment Europe oznámily, že v roce 2014 proběhne další ročník soutěže NISMO PlayStation® GT Academy. Soutěž, která umožňuje hráčům videoher stát se profesionálními závodními jezdci, se letos vrací již šestým ročníkem.

Online kvalifikace ve hře Gran Turismo®6 na platformě PlayStation odstartuje 21. dubna.

Od svého vzniku v roce 2008 přilákala soutěž GT Academy již více než tři miliony účastníků. Hráči a příznivci motoristického sportu v ní zápolí o možnost stát se budoucími závodníky NISMO, elitními jezdci, kteří reprezentují společnost Nissan pod vlajkou její divize motoristického sportu NISMO.

Důkazem úspěchu soutěže, která přenáší virtuální svět do reality, jsou fascinující úspěchy, které dobývají její absolventi na závodních tratích. Britský medailista ze závodu Le Mans 24 Jann Mardenborough se v roce 2014 účastní nižší série závodů Formule 1TM GP3. Jeho závratná kariéra po vítězství na GT Academy v roce 2011 pokračovala například závoděním za tým Arden International či účastí v tréninkovém programu pro jezdce značky Red Bull.

Historicky první vítěz této soutěže, Španěl Lucas Ordoñez, se v roce 2014 chystá změřit síly na jiném světadíle a závodit v barvách NISMO na prestižní soutěži série Super GT v Japonsku. Lucas se spolu vítězem GT Academy z roku 2012, Belgičanem Wolfgangem Reipem, zúčastní i letního vytrvalostního závodu Le Mans 24 hodin, kde oba jezdci usednou v experimentální kategorii „Garage 56“ za volant fascinujícího modelu ZEOD RC.

Díky těmto úspěchům se soutěž GT Academy těší na mezinárodní scéně stále vyšší prestiži. V roce 2014 budou vybráni vítězové z regionálních soutěží GT Academy ve skupinách Evropa, Německo, USA, a nově také v mezinárodní skupině, která pokrývá Austrálii, Indii, Blízký východ, Mexiko a Thajsko. Pět globální vítězů GT Academy 2014 se po absolvování intenzivního tříměsíčního tréninkového programu pro jezdce, který se řadí k nejlepším svého druhu na světě, bude ucházet o nejvyšší cenu – v lednu příštího roku budou reprezentovat společnost Nissan na extrémně náročném závodu Dubai 24 hodin.

Vedle možnosti zúčastnit se GT Academy prostřednictvím hry Grand Turismo 6 pro PlayStation®3 se mohou nadaní jezdci zapojit i do série „živých akcí“ a letos poprvé také do soutěže pořádané na Facebooku. Podrobné údaje k účasti jsou k dispozici na adrese: facebook.com/GTAcademy a http://gran-turismo.com.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru