policie

Zabavené značky za dluh, ale i kontrola předjíždění. Jihomoravští policisté vyrazili na dálniční kontroly

Autor: Anina Russová - Zdroj a foto: Policie ČR - 24. 11. 2023


Začátkem tohoto pracovního týdne proběhla na dálnicích D1 a D2 velká policejní dopravně bezpečnostní akce. Asi stovka řidičů pečlivými policejními kontrolami neprošla bez trestu.

Na dálnice vyrazily čtyři desítky policistů a ze vzduchu chování řidičů kontroloval vrtulník. Hlavní, na co se hlídky zaměřily, bylo nesprávné předjíždění a případné nevěnování se řízení. Policisté také kontrolovali, zda řidiči nemají dluhy za neuhrazené pokuty. A právě takových šoférů nakonec zastavili devět, přičemž celkem na pokutách dlužili 12 000 Kč. Všichni na místě dluh uhradili. „Výjimkou nebyl ani muž, který se tomu dlouho bránil. Jakmile ale došlo na odebírání registračních značek, pětitisícový nedoplatek na pokutách raději pohotově zaplatil,“ popsal krajský policejní tiskový mluvčí Petr Vala.

Policisté také dohlíželi na řidiče nákladních aut. Čtrnáct řidičů kamionů nesprávně předjíždělo, kdy ve všech případech šlo o cizince. „Dohromady jim byly uloženy kauce v částce přes 120 000 Kč. Přistiženým šoférům navíc ve správním řízení hrozí až desetitisícová sankce a roční zákaz řízení,“ vysvětlil Vala.

Pozornosti policistů neunikla také jízdní souprava, která, jak se následně ukázalo, byla o čtyři tuny přetížená. Její řidič na místě zaplatit pokutu 60 000 Kč, ovšem sankce, a mnohem vyšší, čeká také provozovatele. Dva cizinci pak policisté předali do správního řízení poté, co si dálnici spletli se závodní dráhou, když oběma rada naměřil rychlost přesahující 200 km/h. Oba na místě zaplatili kauci ve výši 10 000 Kč a následně jim krom pokuty hrozí trestné body a zákaz řízení.

Štítky: , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru