posaidon-mercedes_amg_a45_rs_525-tuning- (11)

Z dvoulitrového čtyřválce Mercedes-AMG A 45 S dostal úpravce 525 koní

Autor: Pavel Srp - Zdroj: Motor1.com - Foto: Posaidon - 11. 12. 2020


Sériový Mercedes-AMG A 45 S 4Matic+ pohání nejvýkonnější čtyřválec na světě. Z dvoulitrového objemu nabídne 421 koní, což je opravdu působivé. Německý úpravce Posaidon mu ale více než stovku dalších koní ještě přidal.

Žluté auto, které si můžete prohlédnout na fotkách, je Posaidon A45 RS 525, jehož základem je Mercedes-AMG A 45 S 4Matic+. Ten pohání dvoulitrový čtyřválec s přeplňováním turbodmychadlem, jehož výkon je 310 kW/421 koní a točivý moment vrcholí 500 Nm. Standardně je motor spojen s automatickou převodovkou a pohonem všech kol, což napomáhá k tomu, že zrychlení z nuly na stovku je pouhých 3,9 sekundy. Maximální (elektronicky omezená) rychlost pak činí 270 km/h.

To už ale u upraveného auta neplatí, protože několika úpravami vzrostl výkon na 386 kW/525 koní a točivý moment na rovných 600 Nm. Z místa na stovku teď podle úpravce auto zrychlí za 3,4 sekundy a pojede až 324 km/h. To jsou hodnoty z říše supersportů, u kompaktního hatchbacku dost nečekané.

Posaidon nabízí i další možnosti úpravy, které nazval jako „tracktool upgrade“, tedy balíček na okruh. Jde o vylepšení zavěšení, podvozku (jsou tu nové nastavitelné tlumiče) i brzd (větší a lepší kotouče). Zadní sedadla z auta také zmizela, naopak přibyl ochranný rám. Podle úpravce tak jde o skoro „závodní“ auto s možností legální jízdy na silnici.

Posadion zatím nezveřejnil oficiální čas z okruhu Nürburgring, zatím se pochlubil jen s informací o tom, že se testovací jezdec honil s Porsche 911 GT3 RS a držel se ho celé kolo. Oficiální pokus o zajetí času ale chystá na jaro. Jsme docela zvědaví, co tohle auto dokáže. Snad se dostane do těch správných rukou, které jeho potenciál odhalí naplno. Odhadovaný čas je kolem 7 minut a 20 sekund.

Nakonec je škoda jen toho polepu…

Štítky: , , , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru