WhatsApp od mistrů světa: Volkswagen nabídne všem fanouškům mistrovství světa v rallye (FIA WRC)
od domácí soutěže v Německu inovativní a informační služby. Během soutěží budou příznivci motoristického sportu neustále informováni o aktuálním dění zprávami, výsledky, fotografiemi, videi nebo zvukovými záznamy rozhovorů. Chatová síť WhatsApp má od začátku roku 2016 více než jednu miliardu uživatelů a každý den je prostřednictvím služby WhatsApp zasíláno více než 40 miliard zpráv. Volkswagen nabízel od poloviny letošního roku své služby, které zahrnují platformy WhatsApp, Instagram a Telegram, nejprve novinářům a obdržel na ně velmi pozitivní reakce.

Ve druhé fázi mají nyní i fanoušci možnost přihlásit se k odběru informačních služeb (WhatsApp, Instagram a Telegram) prostřednictvím internetových stránek Volkswagen Motorsport, které se automaticky přizpůsobují všem běžným koncovým zařízením, včetně chytrých telefonů. Nekomplikované přihlášení zajistí příslušný průvodce. Příjem zpráv lze přímo ovládat odesláním příkazů „Start“ nebo „Stop“ z aplikace WhatsApp pro chytré telefony. Uživatelé zůstávají při příjmu zpravodajství vždy v anonymitě, mohou však prostřednictvím individuálního chatu navázat přímý kontakt s týmem Volkswagen Motorsport.

Ogier-a-Moya

Komunikace v soukromí – přibližně každý desátý chatuje s mistry světa

Individuální chaty jsou kromě extrémně rychlého poskytování informací ve stylu krátkých zpráv zvláštností této služby. Fanoušci a novináři mají přitom možnost obracet se přímo na tým. Komunikace zůstává vždy anonymní. Na rozdíl od sociálních sítí, jako je Twitter nebo Facebook, není tedy vedena veřejně, ale v soukromí. Tomu odpovídá také vysoká míra zapojení uživatelů. V současnosti využívá tuto možnost přibližně každý desátý uživatel.

Volný výběr pro fanoušky – k dispozici jsou tři libovolně kombinovatelné informační služby

Fanoušci si mohou při registraci libovolně zkombinovat tři informační služby. Jak u platformy WhatsApp, tak i u platforem Instagram a Telegram nabízí Volkswagen výběr mezi informačními službami „Essential“, „Emotional“ a „Additional“. „Essential“ poskytuje po každé rychlostní zkoušce v soutěži mistrovství světa v rallye krátký přehled o výsledcích, celkové pořadí, zvukové soubory s citáty továrních jezdců Sébastiena Ogiera, Jariho-Mattiho Latvaly a Andrease Mikkelsena a zajímavé statistiky. „Emotional“ zasílá fotografie a videa přímo na chytrý telefon. „Additional“ informuje o zajímavých článcích a zprávách ze světa mistrovství světa v rallye. Každý uživatel má tak možnost nakonfigurovat si svou vlastní zpravodajskou službu – a kdykoli si ji může přizpůsobit.

Přečtěte si také:  Rallye Dakar 2021: 10. etapa byla pro posádku Ouředníček – Křípal jako z pohádky. Až na posledních 10 km...

Inovace jako tradice: Volkswagen je technickým průkopníkem

Volkswagen Motorsport je v motoristickém sportu jedním z prvních poskytovatelů přímého zpravodajství prostřednictvím služeb WhatsApp, Instagram a Telegram. Pro sportovní oddělení značky Volkswagen jsou totiž inovace tradicí. Volkswagen patřil mimo jiné mezi první značky, které nabídly specializovanou aplikaci pro chytré telefony a webové stránky přizpůsobené různým koncovým zařízením („responsive design“).

volkswagen-motorsport-whatsapp