Pamatujete na pořad s názvem Pimp my Ride? Vysílal se na MTV a šlo v něm o to, najít co nejvíc zničené a “použité” auto a udělat z něj hustokrutopřísnou káru plnou třpytek, akvárií, televizí a všemožných vychytávek. A abychom nezapomněli. Vždy, ale úplně vždy takový tuningový počin musel mít také super tuningová kola. 😀 Z dnešního pohledu byly proměny, kterými auta prošla, možná trochu směšná, ale ve své době to bavilo asi každého z nás.

Pro pořad začala tyto úpravy dělat americká společnost West Coast Customs (později ji vystřídaly jiné společnosti), která se právě tímto pořadem dostala do širokého povědomí. A nemyslete si, nebyla to nějaká parta fušerů. Chlapíci z WCC svou práci opravdu uměli, to se podepsalo i na jejich klientele. Tu totiž z velké části tvořily různé hvězdy Hollywoodu a celebrity, třeba včetně Paris Hilton, pro kterou vytvořili růžové Bentley.

V našich končinách nebylo o WCC poslední dobou moc slyšet. Přeci jen do Ameriky je to celkem daleko. Ale o jejich projektu, který chystají na letošní SEMA Show vám říct musíme. Vzali si totiž do parády zbrusu novou Kiu Stiger, se kterou jsme se minulý týden blíže seznámili.

Přečtěte si také:  Původně hračka na sníh se změnila v 600koňové závodní monstrum

Stinger pod americkým dohledem dostal pořádný bodykit, hodně ostře vyhlížející difuzor a výrazné koncovky výfuků připomínající ty z vozů Mercedes-AMG. Vypadá to, že velká část nových dílů bude z karbonu a při úpravě se myslelo i na nový podvozek. Podle té jedné kresby to vypadá, že Stinger se doslova plazí po zemi.

Víc toho ale vidět není. Na výsledek práce slavných tunerů musíme vydržet až do 31.10., kdy bude vůz Kia Stiger na výstavě SEMA Show oficiálně odhalen.

Líbil se vám článek? Sdílejte ho!