Výstava: Mercedes-Benz SLK55 AMG a Ducati Streetfighter 848

Autor: Pavel Srp - 31. 3. 2012


Mercedes-Benz ve svém showroomu na pražském Chodově pro své návštěvníky připravuje výstavy zajímavých kousků ze své „stáje“. Před koncem roku jste tady mohli zahlédnout Concept A, v únoru pak exkluzivní SLR Stirling Moss a teď na vás na showroomu čeká sexy dvojice v podobě auta a motorky. Jde o Mercedes-Benz SLK55 AMG a motorku Ducati Streetfighter 848 a oba exempláře jsou lakovány do exkluzivního žlutého laku Streetfighter Yellow. Oběma to náramně sluší a prohlédnout si je můžete i vy až do 10.dubna.

Malý otevřený roadster má pod kapotou benzínové srdce V8 o objemu 5,5 litru, které dovolí řidiči pomocí jeho pravé nohy ovládat stádo 421 koní (310 kW, 540 Nm). S takovým stádem se dá zažít mnoho zábavy, ale také krušných chvil. ESP (samozřejmě ve standardu) je nastaviteln ve 3 stupních, takže auto může řídit jak začátečník, tak závodníci :) Z 0 na 100 km/h se „es-el-káčko“ dostane za pouhých 4,6 sekundy a ve sprintu se zastaví až na elektronicky omezených 250 km/h. To už posádka zažije pořádný vítr ve vlasech…

Při pohledu zvenku vás na první pohled zaujme exkluzivní lak, jenž doplňují kontrastní 18″ černé disky. Pod nimi se ukrývají (vpředu i vzadu) velké brzdy, které se zastavením auta nemají žádný problém. Zvenku je auto celkově agresivnější, ale na první pohled nekřičí: „Uhni mi z cesty, teď jedu já.“

Při pohledu do interéru vás na první pohled zaujme kvalitní černá kůže Nappa prošívaná žlutou nití. Tuto kombinaci můžeme najít nejen na sedadlech, ale také na volantu, řadící páce, loketní opěrce, výplních dveří nebo dokonce na ochranných obloucích chránících posádku při prevrácení.

Vedle SLK hrdě postává naháč od Ducati. Motorka má modifikovanou geometrii rámu, ve kterém se usadil dvouválec 848 Testastretta. Ten nabízí maximální výkon 97 kW a točivý moment 93,5 Nm. Nebojte se, že byste motorku nezvládli. Motorka má „přátelsky“ naladěný motor a také speciálně nastavený protiprokluzový systém DTC.

Co na tuto sexy dvojici, která byla představena v prosinci 2011 při příležitosti konání autosalonu v Boloni, říkáte? Který z nich byste si vybrali vy? Podělte se s námi na našem facebooku! ;)

[nggallery id=609]

-PS-

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru