Výroba litých kol z plecháčů na ruský způsob. Doma to nezkoušejte

Autor: Anina Russová - 7. 12. 2019


Možná se budete divit, ale nová auta je stále možné si z showroomu přivézt na plecháčích. Důvod? Samozřejmě cena. Litá kola jsou dražší, a protože spousty (nejen českých) zákazníků hledí stále převážně na cenu, raději sáhnou po plecháčích a jsou rádi, že mají na čem jezdit.

V Rusku vyzkoušeli, jestli jde z obyčejných plecháčů vyrobit kola, která budou n pohled vypadat jako lité disky. A jak jinak… Tenhle pokus má na svědomí opět dobře známá partička z youtube kanálu Garage 54, která už podobných, často i mnohem zběsilejších experimentů vyzkoušela spoustu. Tento poslední se řadí k těm umírněnějším, což ovšem neznamená, že snad k nudnějším. Právě naopak!

Zajímalo vás, co se stane, když při jízdě vpřed zařadíte na automatu zpátečku? Podívejte se

Celé to začne vyřezáním paprsků z jednoho kola. Následně jsou z plecháče vyřezány kusy kola, na jejich místo navařeny paprsky, které drží na kraji kola a na jeho středu. Pak se mechanik, který pracuje s přesností a klidem hodináře, zbaví zbytku plecháče a je hotovo.

Vypadá to velmi jednoduše, ale přesto radíme, abyste toto doma nezkoušeli. Stačí jeden nedostatečný anebo křivý svár a následný test by nemusel dopadnout dobře. Vlad je ale profík a poté, co kolo nastříkal na černo, obul a dokonce vyvážil, opravdu ho nasadil na auto.

Tím autem, na které svůj disk nasadil, je Mercedes-Benz 190 E a nutno říct, že mu fakt sluší. Vlad čekal, že to přeci jen nebude úplně fungovat, ale opak je pravdou. Disk prý nehází, neozývají se od něj žádné zvuky a nedočkal se ani nepříjemných vibrací. Nakonec se tedy rozhodl, že se svými kolegy vyrobí i zbylá tři kola a na auto je obuje. No, snad vydrží a někde na nerovnosti nevyláme paprsky.

Štítky: , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru