shutterstock_1151816525

Rádi vlastníme výjimečné věci a majitelé automobilů rozhodně nejsou v tomto ohledu výjimkou. Jak si však poradit v situaci, kdy auta opouštějící výrobní linku jsou jedno jako druhé? Pokud nechcete nebo z nějakého důvodu nemůžete zaplatit za limitovanou edici, jděte na to jinak.

Řešením mohu být designové poklice na kola. I když je vnímáme spíše jako „nutné zlo“, ve skutečnosti toho umí mnohem víc. Musíte jen zapomenout na tradiční stříbrné provedení a vsadit na nejrůznější barevné kousky. Linky, pruhy, metalické efekty, stínování, oblíbená loga a obrázky – to vše je k mání, stačí si jen vybrat.

Základní rozhlédnutí po světě designových disků

Standardně jsou tyto produkty k dostání v rozměrech 13-17´´, případně je tato značka vyjádřena jednoduše slovem palce. Možných podob je doopravdy hodně. V zásadě však lze poklice rozlišit na:

  • celoplošné
  • paprskové

Jejich výběr záleží výhradně na vašem vkusu, jejich funkce tak nijak omezena není. A palci se vlastně nemusíte zabývat vůbec. Místo složitého měření si najděte e-shop, kde vám umožní vyhledávat konkrétní autodíly podle značky a typu vašeho vozu. Nemůžete se splést, navíc je díky tomu celý nákup otázkou několika málo minut.

A jak vypadá absolutní estetický top? Chrom – jednoznačně. Ale dejte si pozor, takové poklice už přitahují opravdu hodně pozornosti, takže pokud pravidelně parkujete někde na otevřeném prostoru, dobře jejich nákup zvažte. Lidé totiž často poničí to, co sami nemohou mít, to je bohužel pravda.

Na co si dát pozor při montáži

Jak jsme už říkali, opravdu tu nejde jen o estetiku, takže zatímco potahy, koberce Golf nebo třeba kryty na zrcátka může jednoduše vyměnit, u poklic je třeba větší opatrnosti. Potíž totiž může nastat u ventilku. Každá poklice má speciálně pro něj udělaný výřez. Pokud ho nebudete respektovat a nasadíte ho špatně (bohužel to často jde až příliš snadno), obojí nenávratně poškodíte. Dobře si tedy poklici před nasazením prohlédněte. I když je tento výřez někdy malý, opravdu tam vždycky je. Za to vám ručíme.