„Návrat do budoucnosti“ je dnes už kultovní film, který proslavil do té doby nijak zajímavé ani úspěšné auto – DMC DeLorean. Díky karoserii potažené pláty z nerezové oceli a absenci běžného laku je jeho design opravdu netradiční. Jenže sehnat dnes DeLorean není úplně jednoduché, ba ani levné, ale pokud vám stačí zmenšený model, který budete moci mít neustále u sebe, máte nyní možnost pořídit si ho jako kryt na mobilní telefon.

Přiložené video nám kryt důkladně představí. Funkcemi i vzhledem se opravdu vracíme do minulosti, do devadesátých let minulého století. Kryt je ve tvaru filmového DeLoreanu s kompletní výbavou. Část kapoty se otevírá tak, aby bylo možno fotit – čočka je běžně ukrytá – a nárazníky jsou světelné pásy, které svítí. Když telefon zazvoní, dokonce se rozblikají světla.

Máte-li iPhone6, můžete si telefon za přibližně 1200 Kč předobjednat, v tom případě klikejte ZDE. Do běžné distribuce se telefon dostane až v polovině roku 2015.

DMC DeLorean se vyráběl mezi lety 1981 a 1983 a měl pod kapotou benzínový motor V6 o objemu 2,8 litru s výkonem 112 kW pro Evropu (respektive 97 kW pro USA). Díky tomu trvalo zrychlení z 0 na 100 km/h 8,6 sekundy a maximální rychlost byla 209 km/h. Motor byl spojen buď s pětistupňovou manuální nebo třírychlostní automatickou převodovkou.