BMW Isetta bylo auto, které v padesátých letech minulého století prakticky zachránilo automobilku BMW. Tahle bublina se možná vrátí jako elektromobil. Vyrábět ho chce švýcarská společnost Micro Mobility Systems.

První oficiální představení bylo naplánováno na letošní březnový autosalon v Ženevě, ale díky špatné manipulaci s nákladem při cestě spadl kontejner a auto se zničilo. Naštěstí se stihlo opravit a vystaveno tak v Ženevě bylo. Přímo uprostřed stánku se tahle malá modrobílá krabička hrdě naparovala.

Microlino-elektromobil

Karoserie, která odpovídá modernizovanému BMW Isetta, je vyrobena z hliníku. Tvary jsou prakticky zacovány, upraveny byly zejména takové věci jako světla nebo zrcátka. Vstup jedněmi jedinými dveřmi, které jsou místo čelní stěny, zůstal zachován. Změny jsou patrné také na kolech, ta zadní dostala větší rozchod a všechna mají větší průměr.

microlino-prototyp

K pohonu vozítka Microlino ale neslouží dvoutaktní motory z motorky jako u Isetty, ale elektromotor. Udávaný dojezd je 100 kilometrů, maximální rychlost až 100 km/h.

Wim-Ouboter-Microlino-elektromobil

Samotné vozítko Microlino má na svědomí společnost Micro Mobility Systems, která produkuje hlavně elektrické koloběžky, a kterou založil Wim Oubote. Koloběžku mu už nestačily, a tak se spojil s Vysokou školou ZHAW Zürich, s níž na vývoji tohoto elektromobilu společně pracovali. V první fázi bude vyrobeno 500 kusů, ještě během začátku březnového autosalonu byly všechny vozy vyprodány. První k zákazníkům dorazí příští rok.