Vozy Toyota PROACE budou pomáhat neziskovým organizacím

Autor: Tisková zpráva - 2. 4. 2016


Toyota předala šest nových vozů Toyota PROACE neziskovým organizacím a sportovním asociacím, které vybrala v rámci svého projektu „Toyota pomáhá“. Toyota tak navázala spolupráci s Asociací amatérských sportů ČR (AAS ČR) a organizacemi Pink Bubble, Auxilium, Sdílení i Bezpečně na silnici.

toyota-proace2

Z vytipovaných a oslovených organizací a nadací Toyota vybrala pět, které dnes slavnostně převzaly nové vozy. „Snažili jsme se vybrat co nejrozmanitější zaměření společností, abychom pomohli co nejvíce lidem,“ vysvětluje Martin Peleška, ředitel českého zastoupení značky Toyota, a doplňuje: „Věříme, že naše podpora jim pomůže v rozvoji a realizaci jejich dalších plánů.“

„Díky těmto novým vozům budeme moci uskutečnit celou řadu myšlenek, které by jinak skončily jen na papíře,“ potvrzuje Milan Kočí, výkonný předseda AAS ČR. Právě „amatérští sportovci“ získali vozy dva. „Čeká je spousta kilometrů po Česku. Budou hlavně pomáhat při realizacích soutěží Talent roku a Hejtmanův pohár. Jsou to projekty, které přináší zábavu pro žáky základních škol a víceletých gymnázií. Takže jsme schopni zajistit, cokoliv budou děti potřebovat, postačí klíčky a rozvážná noha na plynu,“ má už o budoucnosti vozů jasno Milan Kočí.

Po celé republice bude jezdit i PROACE v polepu organizace Bezpečně na silnicích. „Během celého roku chystáme mnoho akcí, které upozorňují, jak je důležité myslet na bezpečnost, když sedáte za volant, nebo na kolo. Auto nám pomůže v rámci jejich příprav,“ říká Tomáš Lindner, manažer projektu Bezpečně na silnicích, a s úsměvem dodává: „Myslím, že už pohled na vůz lidi přiměje zpomalit a více vnímat okolí.“

Dostatečně výmluvný vzhled má i vůz pro nadační fond Pink Bubble, jenž pořádá pobyty pro vyléčené onkologické pacienty. „Líbí se nám představa, že lidi zaujme a dostaneme se tím do jejich podvědomí,“ popisuje vznik kreativního návrhu polepu Martina Šmuková, ředitelka Pink Bubble, a doplňuje: „Kdykoliv jsme někam jeli, tak stěhování sportovního náčiní, materiálu na různé terapie a spoustu dalších pomůcek znamenalo zapojení několika osobních vozů. To je už naštěstí minulost. Naše auto bude jezdit hlavně po Praze, ale předpokládáme, že dvakrát ročně s ním vyrazíme za hranice.“

Předposlední vůz PROACE zamíří na jih Čech do okolí Telče, kam si jej odveze organizace Sdílení, jež poskytuje domácí hospicovou péči. „Automobil je pro nás naprosto nepostradatelný, abychom se k našim pacientům dostali. Jsme tu pro ně 7 dní v týdnu 24 hodin denně,“ říká ke svému poslání Michaela Čeřovská, ředitelka této obecně prospěšné společnosti.

Na Moravu pak pojede poslední automobil Toyota. Mířit bude na Valaško, kde bude pomáhat organizaci Auxilium, která pomáhá postiženým dětem. „Všechny sociální služby poskytujeme jako terénní. Doposud jsme musely využívat veřejnou dopravu, což bylo občas velmi komplikované. Nyní díky novému automobilu dokážeme pomoci více dětem,“ těší se na první kilometry s vozem Božena Mikulíková.

„Rádi bychom společnosti Toyota poděkovali za poskytnutí těchto krásných a spolehlivých vozů,“ uzavírá za všechny zúčastněné Milan Kočí, výkonný předseda AAS ČR. „My přejeme všem mnoho kilometrů a ať vždy dojedou v pořádku do cíle,“ dodává Martin Peleška, ředitel společnosti Toyota Central Europe – Czech.

toyota-proace

Štítky: , , , , , ,

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru